Barani majú síce po sezóne, ale banskobystrickí hokejoví fanúšikovia majú stále možnosť ísť ešte v tejto sezóne na hokej. UMB Hockey Team bude bojovať o zisk svojho tretieho majstrovského titulu v Európskej univerzitnej hokejovej lige. Pri tejto príležitosti sme položili pár otázok hlavnému trénerovi Lukášovi Opáthovi.

Semifinálovú sériu proti rumunskému celku Sapientia U23 zvládli Banskobystričania v najkratšom možnom čase, 3:0 na zápasy. Vo finálovej sérii vyzvú hokejisti UMB súpera z Trenčína, ktorému museli minulý rok pogratulovať k titulu. Aj repríza minuloročného finále sa bude hrať na tri víťazstvá. Prvé dve stretnutia sa odohrajú na ľade víťaza základnej časti Gladiators Trenčín v posledný marcový piatok a sobotu. V banskobystrickej Tipsport Aréne sa zverenci trénera Lukáša Opátha predstavia vo štvrtok 4. apríla o 18.00 h. Prípadný štvrtý duel je na programe pod Urpínom v piatok 5. apríla, opäť o 18.00 h. UMB Hockey Team získal titul v rokoch 2018 a 2019, teraz pomýšľa na tretí.

Pán Opáth, proti Trenčínu to bude repríza minuloročného finále, kedy ste ťahali za kratší koniec. Môže byť tohtoročné finále v niečom iné?

Áno, je to repríza a oba tímy majú dva tituly. V čom môže byť toto finále iné? Určite v tom, že po obmene kádra je mužstvo skúsenejšie. Kedysi sme museli prehrať dve finále s Prahou, aby sme potom mohli získať dva tituly. Mužstvo určite za ten rok vyzrelo, takže toto môže byť iné z nášho pohľadu.

Séria začne na ľade Trenčína. S akým cieľom vycestujete na dvojzápas?

Cieľ je určite zobrať minimálne jeden zápas. Pri obidvoch tituloch sme po základnej časti skončili na druhom mieste. Z tej výhody domáceho prostredia sa niekedy stane nevýhoda, keď si na súperovom ľade zoberiete víťazstvo.

V základnej časti ste v Trenčíne prehrali po nájazdoch a doma s Gladiators vyhrali po predĺžení. Čo vám tieto dva duely ukázali?

Ukázali nám presne to, že naše mužstvo je už trošku vyzretejšie. Hlavne v tom poslednom zápase, ktorý sme vyhrali, sme si potvrdili, že sme naozaj kvalitnejší oproti minulej sezóne.

Pripravujete pre fanúšikov na domáci zápas, prípadne dva zápasy, niečo špeciálne?

Každý domáci zápas máme už tie veci zabehnuté. Samozrejme, budú nejaké súťaže na ľade a tieto veci. Takže nič úplne špeciálne, skôr aby všetko išlo tak, ako má, od tej organizačnej časti až po našu hernú. Samozrejme, bude prenos, uvidíme ešte, či bude zápas vysielať televízia, alebo to bude náš stream. Riešime aspoň dva skyboxy pre našich partnerov. Urobili sme aj väčšie kampane, napríklad v BB FM rádiu, aby nás prišli ľudia podporiť, a to nielen študenti, ale aj športoví fanúšikovia z Banskej Bystrice, keďže je to finále. Hokejisti HC ’05 už vypadli, tak sa fanúšikovia môžu prísť pozrieť aspoň na univerzitný hokej.

Je mužstvo pripravené získať po tretíkrát v histórii klubu Sekeráš Trophy?

Určite sme pripravení. Samozrejme, pri finále môžete sľúbiť jedine to, že urobíte pre to všetko. Ale je to šport, nikdy neviete.

Program – Finále EUHL 2023/2024

1. zápas – piatok 29.03 o 18.00 h: Gladiators Trenčín – UMB Hockey Team

2. zápas – sobota 30.03 o 17.00 h: Gladiators Trenčín – UMB Hockey Team

3. zápas – štvrtok 04.04 o 18.00 h: UMB Hockey Team – Gladiators Trenčín

prípadný 4. zápas – piatok 05.04 o 18.00 h: UMB Hockey Team – Gladiators Trenčín

prípadný 5. zápas – nedeľa 07.04 o 17.00 h: Gladiators Trenčín – UMB Hockey Team