Na Valentína sa v banskobystrickej Tipsport aréne otváral semester. UMB Hockey Team potešil prítomných študentov výhrou po predĺžení nad lídrom tabuľky a minuloročným majstrom Gladiators Trenčín.

Podujatie Open Semester Game sprevádzala hudobná show DJ ANNDY-ho, ale aj rôzne prestávkové súťaže. Slovenskú hymnu zaspieval folklórny spevák Jozef Mak, o čestné buly a úvodný príhovor sa za vedenie UMB postarali prorektor Peter Terem a kvestor Radovan Lapuník. Hokejový zápas neformálne otvoril letný semester na banskobystrickej Univerzite Mateja Bela.

Prvá tretina patrila domácim. Na začiatku 13. minúty sa Jakub Slivka dostal spoza brány do ľavého kruhu a po otočke prekonal brankára hostí Dávida Vaculu – 1:0. Na 2:0 zvýšili zverenci trénera Lukáša Opátha v oslabení. Matúš Jablonský získal puk v pravom rohu útočného pásma a posunul ho Marekovi Molnárovi, ktorý trafil pravú žŕdku z prvej strely aj z následnej dorážky, ale na druhý pokus sa už puk odrazil tesne za bránkovú čiaru. Arbitri si gól ešte skontrolovali na videu a milimetre hrali v prospech banskobystrického tímu.

V druhej tretine sa skóre dlho nemenilo, no v jej závere predviedli zverenci trénera Branislava Jánoša parádny obrat. V rozmedzí konca 37. a záveru 39. minúty strelili hneď tri góly, keď sa presnými strelami pred bránkoviskom prezentovali Andrej Končír, Frank Osvald a Richard Vonkomer.

Hráči UMB sa tak v tretej 20-minútovke snažili dohnať najtesnejšie manko, čo sa im podarilo v 53. minúte. Richard Novodomec prihral spoza brány do ohňa a Slivka zblízka pridal svoj druhý gól – 3:3. Šláger EUHL tak dospel až do predĺženia, v ktorom sa z víťazného gólu radovali domáci. V hre troch proti trom rozhodol Marek Chamula, keď dostal prihrávku pred bránu, poslal na párky brániaceho hráča gladiátorov a po blafáku zasunul puk za chrbát Adama Kukučku, ktorý v polovici zápasu vystriedal Vaculu v bráne Trenčína.

Hokejisti UMB tak mohli ísť na afterparty do Ministry of Fun oslavovať cenné víťazstvo. V tabuľke Európskej univerzitnej hokejovej ligy im patrí priebežné 2. miesto, ktoré zaručuje účasť v semifinále play-off.

Fotogalériu nájdete pod článkom…

Zápas zhodnotil pre BBonline.sk tréner UMB Hockey Teamu Lukáš Opáth: „Na zápas sme sa tešili, lebo sme vedeli, že príde pomerne veľa ľudí. Mali sme dobrú prípravu, v januári sme odohrali dva prípravné zápasy proti juniorke Martina a slovenskej osemnástke. Pripravení sme teda boli, začali sme dobre, vyhrávali sme 2:0. Bohužiaľ, po prvom inkasovanom góle sme prestali hrať. Inkasovali sme za dve minúty tri góly, čo nám to skomplikovalo. Som ale rád, že chalani si uvedomili našu silu a dokázali vyrovnať v tretej tretine a následne rozhodnúť v predĺžení. Dôležité dva body do tabuľky, keďže chceme skončiť do druhého miesta, aby sme išli priamo do semifinále. Išlo nám ale skôr o to, aby si chalani uvedomili, že majú silu vyhrať aj nad najsilnejšími mužstvami v lige. To je pred play-off dôležité. V základnej časti nás čakajú ešte tri zápasy, v ktorých sa už musíme nastaviť na play-off.“

Tréner hokejistov UMB následne povedal viac aj k celému podujatiu: „Hlavne sa teším, že nám opäť vyšlo podujatie Open Semester Game. Verím, že spoločne so študentami a univerzitou z toho urobíme veľkú tradíciu. Hokej bol výborný, dobrá atmosféra, takže čo viac si môžu diváci priať, ako predĺženie a v ňom rozhodnúť ako domáce mužstvo. Následne vynikajúca afterparty, kde sme zaplnili celé Ministry a študenti si to užili. Naša vízia je, aby si študenti uvedomili, že Open Semester Game je ich párty a takto sa otvára semester len na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici.“

EUHL – streda 14.02.2024 – Tipsport Aréna, B. Bystrica

UMB Hockey Team – Gladiators Trenčín 4:3 pp (2:0, 0:3, 1:0 – 1:0)

Góly a asistencie: 13. Slivka (Chamula, Novodomec), 17. Molnár (Jablonský), 53. Slivka (Novodomec, Chamula), 63. Chamula (Šoltés, Novodomec) – 37. Končír (Buchman, Gombarčík), 38. Osvald (Kopun, Párička), 39. Vonkomer (Buchman, Smolka). Rozhodovali: Kollár – Trnka, Hovan. Diváci: 840.

Zostava UMB Hockey Team: Julínek (Mosný) – Bukovina, Šoltés, Kadlečík, Hudák, Čollák, Jasenek, Tenkel, Krendželák – Novodomec, Chamula, Slivka – Sapár, Pokrievka, Forgáč – Mendel, Molnár, Kamzík – Greschner, Krcho, Jablonský.

8 HC UNIZA ZILINA 11 1 9 0 1 13 57 -44 4

Nasledujúci zápas odohrajú hokejisti UMB v stredu 21. februára od 18.00 h, keď na domácom ľade privítajú UHT Sabers Oswiecim.