Je tu ďalší zo série tematických kvízov o Banskej Bystrici z dielne redakcie BBonline.sk. Dnes si vyskúšame, či viete rozoznať známe podujatia nášho regiónu podľa jednej fotografie.

Redakcia BBonline.sk pre Vás pripravila sériu viacerých zaujímavých kvízov, pri ktorých sa môžete otestovať, ako dobre poznáte naše mesto i región z rôznych hľadísk.

V dnešnom kvíze si môžete overiť, nakoľko poznáte podujatia, ktoré sa konajú, alebo konali v poslednej dekáde v našom meste alebo jeho blízkom okolí. Tak čo, trúfate si? Veľa šťastia!

Aké podujatie zachytáva fotografia?

Príprava jedla Čipkárskô je každoročnou tradícou v obci Brusno. Toto jedlo kedysi varili skoro v každej rodine v Brusne, ale tzv. mašiny zanikali, preto chceli oživiť tradíciu a zachovať dedičstvo svojich predkov, ktoré obec dodnes charakterizuje. Mašina je špeciálna nádoba na varenie, ktorú používali obchodníci – čipkári z brusnianskeho regiónu, počas presunu na vozoch za obchodmi po celej Dolnej zemi. Varili v nich špeciálne jedlo. Jeho základom je mäso, koreňová zelenina, zemiaky, trhance a ingrediencie. Po uvarení sa konzumuje najskôr husté a až potom vývar.