Zima sa už s nami lúči a prvé teplé dni už máme za sebou. Jar je už za dverami, čo rozhodne teší aj motorkárov, ktorí museli na pár mesiacov zazimovať svoj obľúbený dopravný prostriedok.

Ak k týmto vášnivým motorkárom patríte aj vy, skôr, ako vyrazíte na cesty na svojom dvojkolesovom tátošovi, skontrolujte si motorkársku výbavu, či vám v nej niečo nechýba a ak sa niečo opotrebovalo, teraz je ten správny čas kúpiť náhradu.

Kvalitné oblečenie na motorku

Moto bundy, moto nohavice, moto kombinézy, moto rukavice – toto všetko by mal mať každý motorkár. Častokrát však za účelom šetrenia kupujú nekvalitné oblečenie. Moto bundy a moto nohavice by mali dostatočne odvetrávať a zároveň by mali chrániť pred vetrom. Možno sa to zdá, ale v tak veľkej rýchlosti vám bude chladno. V letných mesiacoch, či teraz na jar, je potrebné nosiť kvalitné bundy a nohavice a v prípade potreby skôr moto kombinézy.

Čo sa týka materiálu, odporúča sa kvalitná koža, ktorá je nárazuvzdorná a vetruvzdorná. Chráni pokožku motorkára pred prípadnými nebezpečenstvami (konármi a kamienkami na ceste). Kúpte si preto kvalitnejšie oblečenie na motorku a myslite na svoje zdravie.

Moto prilby

Súčasťou motorkárskej výbavy sú bezpochyby aj pevné motorkárske prilby. Odporúčame vám vyberať prilby, ktoré majú odnímateľnú a prateľnú výstelku. Ľahšie sa vám tak bude udržiavať prilba čistá. Prilba by mala mať okrem vyberateľnej výstelky aj integrovanú slnečnú clonu. Samozrejmosťou je bezpečné zapínanie a kvalitná konštrukcia prilby.

Pripravte sa na novú motorkársku sezónu v predstihu a ak vám moto výbava pomaly dosluhuje, investujte do novej. Nešetrite predovšetkým na moto bundách, moto nohaviciach, ale aj na moto prilbe. Nezabúdajte však ani na reflexné prvky. Na cestách musíte byť viditeľní.