V rámci tretieho kola pretekov svetového pohára Medzinárodnej biatlonovej únie sa dnes bežal okrem iných aj šprint žien na 7,5 km. V slovinskom Pokljuku opäť zažiarila Banskobystričanka Anastasiya Kuzminová, ktorá obsadila druhú pozíciu.

Dnešný šprint biatlonistiek na 7,5 km sa bežal za slnečného, no zároveň mrazivého slovinského popoludnia. V Pokljuku sa po 23 min. a 5,2 sek. tešila z víťazstva Nemka Magdalena Neunerová s dvoma nepresnými výstrelmi. Druhá skončila Banskobystričanka Anastasiya Kuzminová, ktorá netrafila terč len raz. Po poslednej streľbe zaujala dokonca vedúcu pozíciu, na mladú Nemku vo výbornej forme a s dobrými lyžami to však dnes jednoducho nestačilo, a tak sa so stratou 11,2 sek musela uspokojiť so ziskom 54 bodov za druhú pozíciu. Zaujímavosťou je tretie miesto, na ktorom sa umiestnili dve pretekárky s rovnakým časom. Kaisa Mäkäräinenová s jedným trestným okruhom, rovnako ako Oľga Zaitsevova, ktorá strieľala bezchybne, dobehli so stratou 17 sek. a pripísali si tak rovnaký bodový zisk. Druhá Slovenka v poli, Jana Gereková, obsadila konečné 36. miesto.

Kuzminová bola po pretekoch spokojná, no mysľou sa snaží byť stále na zemi: ,,Je to úžasné byť tu v Pokljuke opäť na pódiu. Na rozdiel od minulej sezóny, kedy som vyhrala olympijské medaily, čomu predchádzal podobný úspech práve v pretekoch tu, nechcem nič predpovedať, no nepochybne budem chcieť urobiť dobrý výsledok aj v Khanty Mansiysk,“ dodala na záver.

Kuzminová tak po prvom mieste v šprinte v rámci 2. kola svetového pohára v Hochfilzene zaknihovala druhé pódiové umiestnenie tejto sezóny. Slovenke patrí v aktuálnom rebríčku svetového pohára deviate miesto so ziskom 205 bodov. Ešte úspešnejšie je na tom medzi šprintérmi, kde sa o tretie miesto so ziskom 116 bodov delí so Švédkou Ekholmovou.

1. Magdalena Neunerova (Nem.) 23:05,2 min. (0+2 TO)

2. Anastasiya Kuzminová (Slovensko) + 00:11,2 min. (0+1 TO)

3. Kaisa Mäkäräinenová (Fin.) + 00:17,0 min. (1+0 TO)

3. Oľga Zaitsevova (Rus) + 00:17,0 min. (0+0 TO)

36. Janka Gereková (Slovensko) + 02:00,2 (2+0 TO)