Po vynikajúcom druhom mieste v piatkovom šprinte sa Anastasia Kuzminová, po vyše troch rokoch, vyšplhala opäť aj na najvyšší stupienok.

Anastasia Kuzminová opäť ladí formu smerom k olympijským hrám.

V stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene mali aj v sobotu ženy náročné poveternostné podmienky. Pri neustálom snežení bola trať pomalšia, no náročné podmienky Kuzminovej vyhovovali.

Popri už tradične dobrom výkone na bežkách, sa mohla Nasťa podobne ako v piatok spoľahnúť aj na dobrú streľbu, v ktorej tentokrát na štyroch položkách urobila len jedinú chybu.

„Po včerajšku som cítila, že mám šancu, ale nebolo to pre mňa ľahké, najmä na strelnici. Lapala som tam po dychu, povedala som si však, že musím zostať pozitívna. Trvalo to dlhý čas najmä na poslednej streľbe, ale napokon to bolo dobré,“ povedala na tlačovej konferencii po pretekoch úspešná Banskobystričanka Anastasia Kuzminová.

V stíhačke rýchlo stiahla náskok na piatkovú víťazku Darju Domračevovú z Bieloruska a najmä vďaka čistej poslednej streľbe jej nerobilo problém predbehnúť ani napokon druhú Kaisu Mäkäräinenovú z Fínska. Nasťa zvíťazila prvýkrát od marca 2014, kedy sa naposledy tešila z výhry v pretekoch s hromadným štartom v nórskom Osle.

Po rodinných povinnostiach tak Kuzminová opäť graduje svoju formu smerom k blížiacim sa zimným olympijským hrám. Skúsená biatlonistka VŠC Dukla Banská Bystrica, ktorá má na konte zlatú a striebornú medailu z Vancouveru a tiež zlato zo šprintu v Soči, tak bude veľkou nádejou našej reprezentácie aj na februárových olympijských hrách v juhokórejskom Pchjongčchangu.

V sobotňajších pretekoch skončila na slušnej 44. priečke Ivona Fialková, Paulína Fialková však tentokrát preteky nedokončila. Všetky naše pretekárky, spolu s Teréziou Poliakovou, by sa mali predstaviť ešte aj v zajtrajšej štafete žien.