Quantcast

Rovnako, ako pred štyrmi rokmi po olympijských hrách vo Vancouveri, oslávi olympijská víťazka žijúca v Banskej Bystrici svoje zlato spod piatich kruhov s celým mestom.

kuzminova anastasia sochiTrojnásobná olympijská medailistka a obhajkyňa zlata v biatlonových stíhacích pretekoch žien na 7,5 kilometra – Anastasia Kuzminová, svojim úspechom opäť urobila radosť krajine, ktorá ju prijala za svoju.

Rodáčka z ruského Ťumenu na olympiáde v rodnom Rusku dokázala, že napriek kolísavým výkonom počas uplynulých sezón, stále patrí medzi svetovú elitu tohto populárneho zimného športu. Reprezentantku VŠC Dukla Banská Bystrica ešte, napriek chorobe, čaká s najväčšou pravdepodobnosťou jedna disciplína. Po miešanej štafete na XXII. zimných olympijských hrách v Soči, by sa v piatok mala predstaviť aj v ženskej štafete (Kuzminová napokon nebola nominovaná).

Zimné olympijské hry končia v nedeľu a už v stredu, 26. februára o 17-tej hodine, príde naša zlatá Nasťa osláviť svoj úspech s Banskobystričanmi na Námestie SNP.

Program začne už krátko pred 17-tou hodinou. Zlatá medailistka príde skrz námestie autom až na pódium, kde sa na veľkoplošnej obrazovke zobrazia najdôležitejšie momenty jej úspechu. Na pódiu potom Mesto Banská Bystrica, VŠC Dukla a Slovenský zväz biatlonu odprezentujú samotnú Kuzminovú aj s jej realizačným tímom.

Samospráva očakáva podobne veľkú udalosť, akou bola vlani oslava zisku Stanley Cupu Michala Handzuša. V súvislosti s pripravovanými oslavami budú preto zrealizované menšie dopravné obmedzenia v historickom centre mesta. Počas popoludňajších hodín bude vylúčené resp. obmedzené parkovanie vozidiel na parkoviskách na Kapitulskej ulici (od 14.00 hod.) a na Námestí Štefana Moysesa (pri tržnici od 16.00 hod.). V čase medzi 16.00 hod. a 18.00 hod. nebude umožnený prejazd vozidiel cez Námestie Štefana Moysesa od Bakossovej ulice.