„Najšťastnejšia víťazka sezóny.“ Takýmto prívlastkom označila oficiálna stránka Medzinárodnej biatlonovej únie Rusku so slovenským občianstvom Anastasiu Kuzminovú. Tá vo štvrtok popoludní triumfovala na preteku Svetováho pohára v talianskej Anterselve.

foto il.:biathlon-antholz.it

Po slabších výkonoch v doterajšom priebehu sezóny Anastasia Kuzminová opäť zažiarila. Rýchle nohy a bezchybná streľba jej vyniesli prvé miesto, keď cieľovú čiaru pretla v čase 20:18,6 min. V šprinte na 7,5 km trati za pekného počasia predviedla výborný výkon a napriek menším komplikáciám na „stojke“ dokázala vybieliť všetky terče a na streľbu nadviazala aj bežecky. Historicky štvrtá výhra a 12. pódiové umiestnenie v Svetovom pohári vyčarili Nasti obrovskú radosť a povzbudili ju pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta. Prvé dojmy okomentovala stručne, no výstižne: „Je to neuveriteľné a veľmi ma to prekvapilo.“

Spoločnosť na stupňoch víťazov jej robili Fínka Kaisa Mäkäräinenová, ktorá za slovenskou reprezentantkou zaostala o 16,7 sekundy a tratia Bieloruska Darja Domračevová, s časovým mankom 21,9 sekundy. Obe na strelnici raz chybili. Zo Sloveniek na trati zaujala ešte 24. Jana Gereková, Chrapánová a Poliaková skončili na 80. resp. 95. mieste.

Olympijskej medailistke patrí v aktuálnom rebríčku 14. pozícia so ziskom 311 bodov, vedúcu priečku si s veľkým náskokom aj naďalej udržuje Nórka Tora Bergerová.

1. Tora Bergerová (Nór.) 601

2. Darja Domračevová (Biel.) 491

3. Miriam Gössnerová (Nem.) 471

14. Anastasia Kuzminová (Slov.) 311

21. Jana Gereková (Slov.) 228

80. Martina Chrapánová (Slov) 6