Banskobystrickí policajti pátrajú po kriminálnikoch, ktorí v stredu okradli staršiu dôchodkyňu a tiež po agresívnom útočníkovi, ktorí prepadol minulý týždeň ženu pri železničnej stanici.

ZlodejPolícia v Banskej Bystrici vyšetruje už niekoľký prípad okradnutej dôchodkyne. V stredu (4.12.) v popoludňajších hodinách dvaja doposiaľ nezistení páchatelia okradli 82-ročnú dôchodkyňu v jej byte na Jilemnického ulici v Banskej Bystrici.

Majiteľka bytu ich vpustila do bytu pod zámienkou, že jej prišli vyplatiť príspevok na dôchodok z fondu európskej únie a žiadali si rozmeniť bankovku v hodnote 500 eur. Poškodená priniesla obal s finančnou hotovosťou v ktorej sa nachádzali bankovky nominálnej hodnoty 50 eur a finančné prostriedky v českej mene, pričom tento obal položila k nim na stôl. Páchatelia ju zahovorili a následne odišli aj s celým obalom. Dôchodkyňu pripravili krádežou peňazí o 3 400 eur a 2 500 českých korún. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže a po páchateľoch stále pátra. Za tento prečin hrozí trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Polícia odporúča všetkým občanom a najmä dôchodcom, ak cudzia osoba zazvoní pri dverách a predstaví sa ako pracovník akejkoľvek spoločnosti a tvrdí, že prišiel odovzdať výhru, preplatok alebo príspevok, aby takéto osoby nevpúšťali do svojich príbytkov. „Nerozprávajte sa s nimi a neprejavte záujem o vyplatenie peňazí. Okamžite kontaktuje políciu na čísle 158. Dôležite je, aby ste mali na pamäti, že žiadna spoločnosť nevypláca peňažné výhry v hotovosti prostredníctvom svojich zamestnancov a nenosí preplatky a príspevky domov občanom,“ odkazuje občanom polícia.

V piatok (29.11.) krátko po 22.00 hodine, neznámy páchateľ prepadol 39-ročnú ženu zo Slovenskej Ľupče. K lúpežnému prepadnutiu došlo na ulici 29. Augusta v Banskej Bystrici. Na chodníku pri železničnej trati, medzi Železničnou stanicou a Stanicou SAD, sa páchateľ pokúsil vytrhnúť poškodenej z ruky tašku. Keď sa mu to nepodarilo, udrel ju päsťou do tváre, pričom jej spôsobil zlomeninu nosových kostí s doposiaľ neustálenou dobou práceneschopnosti a liečenia. Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici už začal aj trestné stíhanie pre zločin lúpeže a po páchateľovi polícia stále pátra. V prípade že polícia páchateľa vypátra, hrozí mu trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov.