Aj keď sa pôvodne malo hrať ešte jedno kolo TIPOS III. ligy – východ, ktoré malo byť už predohrávkou jarnej časti, napokon sa pre poveternostné podmienky  už skončila futbalová jeseň aj pre tímy tejto súťaže.

futbal dedinaV poslednom kole jesennej časti cestovala dvanásta Kremnička na pôdu tabuľkového suseda – rezervného tímu Prešova. Oba tímy nemajú ďaleko od poslednej priečky, čo znásobovalo dôležitosť stretnutia. Do vedenia sa dostali domáci zásluhou Ľubomíra Ivanka-Maceja, ktorý skóre otvoril po štvrťhodine hry. V 29. minúte sa podarilo zverencom Norberta Juračku vyrovnať na 1:1. Presadil sa Lukáš Laksik. Misky váh naklonil na stranu Prešova v 62. minúte Patrik Biatt. Kapitán domáceho tímu premenil penaltu, ktorému predchádzalo vylúčenie Jakuba Tótha. Prešovskí juniori vyhrávali 2:1 a chytili opraty zápasu do svojich rúk a početnú výhodu náležite využili. K tomu im napomohlo aj niekoľko chýb v obranných radoch Kremničky. V 76. minúte už zrejme definitívne zbavil hostí nádeje na bodový zisk Lukáš Micherda. K nemu sa pridal v samotnom závere, keď prebiehala 87. minúta, Pavol Šafranko, ktorý upravil na konečných 4:1. Kremnička po nevydarenom zápase klesla o jednu priečku, od dna tabuľky ju delí len 5 bodov. Na opačnom konci tabuľky vystriedali na ,,tróne“ Dolný Kubín futbalisti Moldavy nad Bodvou, ktorí využili neúspech Dolného Kubína v súboji s B-tímom Žiliny. Paradoxne oba tímy z chvosta tabuľky bodovali. Lipany zdolali Námestovo a ,,poslali“ na dno tabuľky Vranov nad Topľou, ktorý uhral remízu s Martinom.

1. FC Tatran Prešov juniori – TJ ŠK Kremnička 4:1
FK Bodva Moldava nad Bodvou – TJ Baník Ružiná 5:2
ŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves – FK Poprad 0:2
MŠK Žilina „B“ – MFK Dolný Kubín 1:0
MŠK Námestovo – ŠK Odeva Lipany 2:4
MFK Vranov nad Topľou – MŠK Fomat Martin 1:1
ŠK Futura Humenné – FC Lokomotíva Košice 2:0