Druhé kolo Slovenského pohára vo futbale malo už len jediného účastníka zo štvrtej najvyššej súťaže a tým boli zverenci Stanislava Baláža z ŠK Kremnička. Naopak corgoňligové kluby nastúpili do súťaže len v tomto kole. Banskobystrická Dukla sa predstavila v Poprade.

Dukla v Poprade splnila povinnosť

Futbalisti banskobystrickej Dukly majú za sebou premiéru v tohtoročnej edícii Slovenského pohára. Zverenci trénera Karola Marka triumfovali v druhom kole druhej najvýznamnejšej slovenskej pohárovej súťaže na pôde outsidera z Popradu najtesnejším rozdielom 1:0. Duel pod Tatrami videlo 650 divákov.

Neoslnili, ale povinnosť splnili. Aj tak by sa dal charakterizovať výkon banskobystrických hráčov, ktorí pod Tatrami zvíťazili nad druholigistom z Popradu 1:0. „Vojaci“ sa herne trápili, predovšetkým v prvom polčase nič nenasvedčovalo tomu, že sú jednoznačným favoritom zápasu. Gól, znamenajúci postup do tretieho kola, strelil na radosť hŕstky prítomných fanúšikov spod Urpína až v 69. minúte najlepší strelec Dukly Róbert Pich.

Počas celého duelu mali naši futbalisti miernu prevahu, zúročiť ju dokázali až v druhom polčase. Pohárové zápasy sú však výnimočné, čo potvrdila v prvom kole Kremnička, ktorá zdolala účastníka I. ligy z Moldavy 1:0. S účastníkom II. ligy, Myjavou, vypadol Corgoňligista zo Senice, Petržalka zase zdolala Dunajskú Stredu. Na krutú realitu vyraďovacích bojov si dobre pamätajú aj naši futbalisti, ktorí v nedávnej minulosti vypadli s tímami ako ružomberská rezerva, alebo Dolný Kubín. S výsledkom z Popradu, ako aj postupom do ďalšieho kola teda musí vládnuť v Banskej Bystrici spokojnosť.

Kremnička sa hanbiť nemusí

Posledný treťoligista v celej súťaži – ŠK Kremnička privítal na svojom trávniku pred slušnou návštevou corgoňligovú Dubnicu. Tím Petra Gergelyho bol už, na rozdiel od prvoligovej Moldavy, nad sily hráčov z predmestia Banskej Bystrice, keď Kremnička podľahla Dubnici 0:3, po polčase 0:2. Treťoligisti pritom poriadne neustriehli len jediného hráča – devätnásť ročného Juraja Vavríka, ktorý vsietil všetky góly hostí. Zo zápasu v Kremničke vám prinášame aj niekoľko fotiek.