Oproti minulému týždňu v ostatný víkend počasie futbalu prialo omnoho viac, a tak sa tímy predstavili v ďalšom kole nižších futbalových súťaží. Prinášame vám pravidelný výsledkový sumár zápasov.

DOXXbet liga – západ – 9. kolo

Pohronie ako ôsmy tím tabuľky hostil v nedeľu lídra súťaže – žilinské B-čko. To malo na konte trikrát viac bodov než zverenci Štefana Zaťka a preto bol favorit jasný. Úvod zápasu im vyšiel na výbornú, keď už v tretej minúte bol vylúčený žilinský gólman Lé Ginag a Jozef Sekereš sa z bieleho bodu nepomýlil. Početnú výhodu už v 12. minúte využil Patrik Abrahám. Dielo dokonal Abrahám svojim druhým gólom v 57. minúte. V 69. bol ešte vylúčený Tomáš Marušin a sily na trávniku sa vyrovnali. To žilinská rezerva ale nedokázala využiť a Pohronie tak konečne prerušilo sériu bez výhry a zároveň čakanie na gól, ktoré trvalo počas štyroch uplynulých zápasov. Žilina aj tak ostáva na čele, pretože ďalšie prekvapenie sa zrodilo v Šamoríne, ktorý síce prehrával so Skalicou už od druhej minúty, ale po hodine hry dokázal vyrovnať Zoltán Kontár.

DOXXbet liga – východ – 9. kolo

Vedúci Zvolen hostil Bardejov, v stretnutí v Ružinej diváci napokon gól nevideli. Zakopnutie zvolenskej Lokomotívy využili Michalovce, ktoré gólom Dominika Kuncu z 34. minúty zdolali Moldavu tesne 1:0 a dostali sa na prvé miesto. Košické derby tradične zvládla lepšie Lokomotíva a dostala sa z dna tabuľky. Tam sa ocitol Prešov, keď najtesnejším rozdielom podľahol Trebišovu.

III. liga – 8. kolo

Raktovce preukázali aj v 8. kole zlepšujúcu sa formu, keď neprehrali už štvrtý zápas v rade. Tento raz dokonca bodovali naplno a to proti Novej Bani. V závere prvého polčasu sa presadil Róbert Greško a trojbodový zisk ,,Rakov“ spečatil vlastencom v 72. minúte Michal Budinský. B-tím Pohronia cestoval na pôdu súpera, ktorý sa dal poraziť. Avšak pre zverencov Ľubomíra Gábora dopadol zápas veľmi zle, keď inkasovali debakel a ocitli sa na chvoste tabuľky. Vyššie a vyššie sa prediera momentálne štvrtá Kremnička. S papierovo slabším Krásnom vyhrávala po polčase vďaka Michalovi Kamenskému. Po necelej hodine hry poistil na 2:0 Lukáš Laksik, o pár sekúnd ale korigoval Dávid Štrba. V 69. minúte dostal hostí do ťažkej situácie Miloš Kubala, keď sa nechal vylúčiť. Zverenci Norberta Juračku dokonale využili početnú výhodu. V 71. minúte sa presadil opäť Laksik a o tri minúty aj druhý dvojgólový strelec Kamenský. Na 2:4 z pohľadu Krásna ešte upravil tretí dvojgólový strelec zápasu Štrba, ale to už Kremničku mrzieť nemuselo. Na špici tabuľky je Martin, ale na chrbát mu dýcha práve Kremnička, Makov a s dvoma zápasmi k dobru oproti lídrovi Teplička nad Váhom, ktorá Martin v najbližších dňoch zrejme vystrieda na ,,tróne“.

Námestovo – Bytča 1:0
Brusno – Ondrej – Kalinovo (nenahlásené)

IV. liga – juh – 8. kolo

Aj po ôsmom kole ,,drží žezlo“ v štvrtej najvyššej súťaži rezerva Podbrezovej. Najproduktívnejší tím súťaže pripravil Detve prvú porážku v prebiehajúcom ročníku. O hladkom víťazstve rozhodli až v druhom polčase dvojgólový Daniel Svitek a Marek Jakuba. Len o skóre za hráčmi z Brezna, sa nachádza tím s najlepšou obranou v lige. Poltár inkasoval dovedna len dvakrát a nedovolil to ani Fiľakovu pri tesnom víťazstve 1:0. Jupie bez víťazstva na konte okupuje spodné priečky a cestoval na pôdu silného Tisovca. Od záveru prvej 45-minútovky viedol presným zásahom Patrika Prikryla, no v 80. minúte rozhodol o deľbe bodov domáci Marcel Tyčiak. Jupie je s piatimi nerozhodnými výsledkami na svojom konte remízovým kráľom. O nečakaný debakel kola sa postarala Kováčová, ktorá bola pred stretnutím so Slovenskými Ďarmotami horšie postavená než jej súper. Posledná pozícia patrí aj naďalej Divínu, tímu z najhoršou obranou aj útokom v lige, pričom ešte nedokázal zvíťaziť. V nedeľňajšom domácom súboji nestačil na Málinec.

V. liga – skupina C – 8. kolo

Schuti si v sobotu zastrieľali hráči B-čka Jupie v Podlaviciach proti poslednej Voznici. V prvom polčase sa presadil dvakrát Marek Jobko a raz Martin Ulehla. Na 1:3 znižoval Jozef Arvaj, ale do polčasu stihol na 4:1 upraviť Andrej Žiška. Ten istý hráč po necelej hodine hry opäť skóroval a v závere sa pridal ešte Peter Vozár a druhý presný zásah v zápase si pripísal aj Ulehla. Pre B-čko Jupie to bola druhá výhra v sezóne a veľmi dôležitá. V súboji tímov zo spodku tabuľky hostil predposledný Priechod Slovenskú Ľupču. Hrdinom zápasu bol Boris Binda, ktorý skóroval v závere prvého polčasu a v úvode toho druhého, čím zariadil Priechodu prvý triumf v sezóne. Prvýkrát v sezóne si udržal gólman Dušan Poláček čisté konto. Sásová si drží stále druhú pozíciu za dominujúcim Medzidbrodom. Na Hrochoti Sásovčania prehrávali po polhodine hry gólom Róberta Slávu. V 90-tej minúte zachránil bod pre Sásovú Róbert Kútik. Hore tabuľkou stúpa aj Šalková, ktorá bola úspešnejšia v súboji tabuľkových susedov s Čiernym Balogom. Polčasové vedenie 2:0 zariadil Maroš Zimnikoval v 25., respektíve v 29. minúte. Lukáš Palovič zvýšil po necelej hodinke hry na 3:0. Na trojbodovom zisku nič nezmenil ani čestný zásah hostí, konkrétne Petra Kováčika z 86. minúty.

I. trieda – 8. kolo

V súboji so suverénnym Braväcovom ťahal Lučatín pri tesnej prehre za kratší koniec. Selce podľa predpokladov uspeli v Podkoniciach a to presvedčivým výsledkom. Momentálne tretí Jakub, ktorý má po Braväcove najlepší útok privítal B-čko Brusna. Od 68. minúzy zásluhou Šimona Púchyho nečakane hostia vyhrávali, no napokon sa body delili, keď v 84. minúte vyrovnal Matej Kubacký. Na dne tabuľky je Hronec, aj keď uchmatol v súboji proti Ponikám bod.

II. trieda skupina A – 8. kolo

Králiky kraľujú v A-skupine druhej ligy aj po zápasoch 8. kola. Polčasový výsledok 2:2 bol síce prekvapujúci, no v druhej 45-minútovke dali dokázali domáci svoju streleckú potenciu. Čo to má do bojov o prvé miesto povedať aj Harmanec, ktorý nedal doma šancu Hiadeľu. Tretí ašpirant na prvenstvo Tajov zdolal Dúbravicu rovnakým výsledkom ako Králiky Malachov a takisto bol prvý polčas vyrovnaný (3:2), no v tom druhom už bol favorit presvedčivý. Predohrávka 14. kola – derby o prvé miesto medzi Králikmi a Tajovom je naplánovaný na 2. novembra, zrejem tam sa bude chlieb lámať. Kuriózne do tretice výsledok 7:2 sa zrodil v Hronseku, kde domácich deklasovali Horné Pršany. Šalková B tesne podľahla Riečke. O výsledku sa rozhodlo už v prvom polčase. V 17. minúte ešte vyrovnával na 1:1 Tomáš Tuček, ale v 28. minúte stanovil na konečných 2:1 pre Riečku Miroslav Necpal. Darilo sa B-tímu Seliec. O výhre 2:0 rozhodli Martin Kenický a Adam Hlinka. Posledný banskobystrický Savon nebodoval ani v zápase v ktorom ,,musel“. Na trávniku predposlednej Ľubietovej tesne prehral 0:1.

12 TJ Partizán Hiadeľ 9 2 1 6 15 : 26 7
13 ŠK Sokol FO Staré Hory 8 2 2 4 14 : 25 8 (-3)
14 FK – Baník Ľubietová 8 2 1 5 4 : 34 7
15 ŠKM SAVON Banská Bystrica 9 1 0 8 7 : 23 3

II. trieda skupina B – 6. kolo

Skvelo si počína v B-skupine druhej ligy Michalová bez straty bodu a bez inkasovaného gólu. Za ňou sa nachádza Heľpa s Pohorelou, ktoré taktiež zvládli svoje zápasy. Posledná Sihla uspela na Pohronskej Polhore a pripísala si prvé tri body do tabuľky.

Polomka – Michalová 0:2
Pohronská Polhora – Sihla 2:3
Šumiac – Pohorelá 1:3
Dolná Lehota – Heľpa 0:2

1 TJ Slovan Michalová 5 5 0 0 18 : 0 15
2 ŠK Heľpa 6 5 0 1 16 : 7 15
3 TJ Mladosť Pohorelá 5 4 0 1 16 : 5 12
4 TJ Partizán Dolná Lehota 4 3 0 1 9 : 6 9