PRETEKY ZRUŠENÉ!

V Králikoch pri Banskej Bystrici sa v sobotu 24. marca uskutočnia Otvorené majstrovstvá Slovenska v skoku na lyžiach a v severskej kombinácii.

Súťažiť budú nielen muži, ale aj juniori. Okrem aktuálnej slovenskej špičky sa predstavia aj kvalitní pretekári zo šiestich európskych krajín. „Očakávame účasť asi 50-tich pretekárov zo Slovenska, Česka, Rakúska, Ukrajiny, Ruska a Slovinska. Rokujeme aj s Francúzskom, Nemeckom a prísť by mali aj skokani a združenári takzvanej ´druhej triedy´ z Poľska. Z našich zástupcov nebudú chýbať najlepší skokani, teda olympionik Tomáš Zmoray a účastník svetových pohárov Patrik Lichý. V severskej kombinácii sa predstaví najúspešnejší Slovák Róbert Kartík,“ uviedol k účasti na pretekoch podpredseda organizačného výboru Jozef Pikula.

Preteky v skoku na lyžiach na veľkom mostíku K 140 sa začnú v sobotu 24. marca o 10. hodine prvým kolom, druhé je na programe o hodinu neskôr. Spolu so skokanmi budú súťažiť aj združenári (severská kombinácia), ktorí potom vybehnú na 10-km trať voľnou technikou. Novinkou bude špeciálna súťaž o najdlhší skok, ktorá má naplánovaný začiatok presne na poludnie. „Je to nezvyčajné, že pretekári v severskej kombinácii skáču na veľkom mostíku. Veríme, že to bude atraktívne pre nich i pre divákov. Určite zaujme aj exhibičné kolo o najdlhší skok. Samozrejme nebudú chýbať ani ďalšie atrakcie,“ dodal J. Pikula.

Slávnostné vyhlásenie výsledkov vo všetkých kategóriách sa uskutoční priamo v lyžiarskom skokanskom areáli v Králikoch o 14.45 hod. Organizátori sa neobávajú ani zlých snehových či poveternostných podmienok. Predpoveď počasia je v budúcom týždni pre organizovanie podujatia priaznivá.