Kto by nepoznal rozprávku o siedmich veselých no aj trochu neposlušných kozliatkach a prefíkanom zlom vlkovi. Poznáte však aj tú o troch kozliatkach? Táto rozprávka mala premiéru počas nedávnej Noci divadiel v Divadle pod balkónom, kde aj vznikla. V sobotu 26. novembra Kozliatka potešia deti v Kultúrnom dome v Podlaviciach. 

Divadlo pod balkónom, ktoré má svoju stálu scénu na banskobystrickom sídlisku Rudlová Sásová, už osem rokov prináša radosť deťom ale aj dospelým. A to nielen v divadle a nielen na sídlisku. Za svojimi divákmi cestuje do rôznych kútov Slovenska, ba aj za hranice. Zúčastňuje sa rôznych festivalov a poriada aj svoje vlastné. Divadelný festival Špandiv sa koná každé leto v Španej Doline a na budúci rok to bude už 20. ročník. A tiež Festival komorných a pouličných divadiel Zála, ktorého 7. ročník sa uskutočnil v júni tohto roku v Divadle pod balkónom.

Každoročne na jeseň sa divadlo zapája do celoslovenského podujatia európskeho významu Noc divadiel. V novembri 2014, práve počas tohto podujatia, privítalo svojich prvých návštevníkov a počas ôsmich rokov, tiež práve na tomto podujatí, uviedlo krásne rozprávkové premiéry. V roku 2016 to bola rozprávka Janko a Marienka, o rok na to Haló, Kúzlo a Balerína. Aj Zvedavý sloník zavítal do divadla po prvý raz počas Noci divadiel v roku 2018, Dráčik Hapčí v roku 2020, vlani to bola Včielka Ejka a tohto roku Kozliatka. Prvá aj druhá premiéra Kozliatok sa veľmi rýchlo vypredala.

V poslednú novembrovú sobotu Divadlo pod bakónom s kozliatkami a, samozrejme, aj s vlkom, zavíta medzi deti do Podlavíc. Veselý a hravý príbeh o tom, že strach môže mať naozaj veľké oči, veľké uši a možno aj veľké zuby, režíroval Martin Vanek. Hudbu zložil známy slovenský hudobný skladateľ a inak aj „Podlavičan“ Belo Felix a nie je to jeho prvá spolupráca s Divadlom pod balkónom (Janko a Marienka, Hamletiáda, Dráčik Hapčí…). O scénu a bábky sa s láskou postarali Ján Haruštiak, Martin Vanek a Júlia Haruštiaková.

Rozprávka Kozliatka v sobotu 26. novembra v Kultúrnom dome v Podlaviciach začína o 10.30 h. Účinkuje Barbora Bušovská. Vstupné 5 eur. Rezervácia vstupeniek na 0908 037 762 (SMS, uviesť meno a počet vstupeniek).

Počas decembra sa v sídliskovom Divadle pod balkónom budú hrať vianočné predstavenia, no v januári budúceho roku zavítajú „pod balkón“ opäť aj Kozliatka.