Krátko pred zápasom so Zlatými Moravcami zvolal doterajší jediný akcionár banskobystrického futbalového klubu Ján Kováčik novinárov na krátky brífing, na ktorom predstavil avizovanú zmenu vlastníckych štruktúr klubu. Kováčikovi zostáva v klube tretinový podiel, podiel v rovnakej výške bude ponovom vlastniť spoločnosť Optifin Invest, s.r.o., za ktorou stoja známi slovenskí podnikatelia Michal Lazar a Alexej Beljajev a rovnako aj spoločnosť E.X.A.T.A – Group, a. s., za ktorou je ďalšia dvojica podnikateľov – Radovan Horecký a Róbert Spišák.

Najmä prvá dvojica mien nie je slovenskej podnikateľskej sfére neznáma. Lazar i Beljajev figurujú napríklad v popradskej TATRAVAGÓNKE,  ŽOS Zvolen či desiatkach ďalších strojárskych, špedičných či IT firiem, z ktorých je pomerne známa spoločnosť COLUMBEX INTERNATIONAL. Lazar dokonca v minulosti šéfoval Železniciam SR. Vo všeobecnosti je táto dvojica podnikateľov radená medzi najvplyvnejších ľudí slovenského podnikateľského a politického prostredia. Práve spoločnosť Optifin Invest bola v minulosti spájaná s vtedy vládnucim HZDS, pričom neskôr mal COLUMBEX získať veľkú štátnu zákazku. Mená Lazar i Beljajev sa v poslednom desaťročí spájajú aj s kauzou „skupinka“, s ktorou v roku 2003 vyšiel Mikuláš Dzurinda, ktorý obvinil nemenovaných ľudí z činnosti škodiacej štátu, SIS či priamo strane SDKÚ a neskôr Róbert Kaliňák poukázal aj na konkrétne mená. Beljajev bol v minulosti prepieraný v médiách najmä pre svoju haciendu v Devíne pri Bratislave, na ktorú pôvodne nemal mať stavebné povolenie.

Noví akcionári stojaci za spoločnosťou E.X.A.T.A – Group, a.s.  podnikajú v úplne inej oblasti. Mená Radovana Horeckého či Róberta Spišáka nájdeme najmä v potravinárskych firmách medzi ktorými je napríklad liehovinárska spoločnosť ST. NICOLAUS. Stoja však aj za spoločnosťami produkujúcimi minerálne vody. Rovnako ako prvá dvojica nových akcionárov, aj Horecký so Spišákom okrem toho figurujú vo viac než dvadsiatke spoločností. Potravinárstvom počnúc, končiac pri finančných službách.

So zmenou akcionárskych štruktúr nateraz v klube nedochádza k iným zmenám. Nezmení sa ani sezónny rozpočet klubu.

Nové akcionárske pomery v FK Dukla, a.s.

Optifin Invest s.r.o. – 33,32 % akcií

– JUDr. Michal Lazar – predseda predstavenstva, prezident klubu

– Ing. Alexander Beljajev – člen dozornej rady

E.X.A.T.A – Group, a. s. – 33,34 % akcií

– Mgr. Radovan Horecký – podpredseda predstavenstva, viceprezident klubu

– Ing. Róbert Spišák, PhD. – člen dozornej rady

Ján Kováčik – 33,34 % akcií

– V predstavenstve spoločnosti bude Jána Kováčika naďalej počas výkonu funkcie prezidenta SFZ zastupovať JUDr. Ľubomír Messinger.

– Jozef Kováčik, brat akcionára Dukly bude naďalej figurovať v štruktúrach klubu ako člen dozornej rady.

V dozornej rade spoločnosti bude stále figurovať aj pozvaný zástupca mesta Banská Bystrica, ktorým bude naďalej primátor mesta – Mgr. Peter Gogola.