Tak ako minulý rok, aj túto sobotu privíta obec Kordíky už ôsmy ročník Kordíckeho extrému. Náročný terén tak položí nejednu prekážku pred bežca. Podujatie je však otvorené pre všetky vekové kategórie.

Podujatie sa bude konať v obci Kordíky. Akciu odštartuje beh na vzdialenosť 26,4 kilometra, ktorý je pripravený na 8.30 hod. Nasledovať bude beh Chrústov, ktorý začne o 8.45 hod a o 9.20 hod odštartuje aj beh na 800 metrov. Presne o desiatej hodine uvidíme beh na 11,7 kilometra a Kordícky extrém zakončí beh na 5,3 kilometra, ktorý odštartuje o 10.00 hod. Účastníci pobežia cez spevnené turistické chodníky, poľné a lesné cesty.

Prejdime ku kratšiemu opisu jednotlivých trás. Trasa na 800 metrov tvorí okruh dedinou a okolitou prírodou. Štart a cieľ je priamo pri obecnom úrade Kordíky. Bežci na 5,3 kilometrovej trase pobežia lesom, smerom na Králiky cez nenáročný terén k hotelu Lesák, kde bude občerstvovacia stanica. Trasa bude pokračovať Barborskou cestou stúpaním do cieľa. Beh na 11,7 kilometra bude mať štart aj cieľ pri OÚ Kordíky. Pobeží sa smerom po zvážnici do obce Králiky a naspäť.

“Kráľovská”, najdlhšia a najnáročnejšia trasa, bude mať ako predošlá, štart aj cieľ v OÚ Kordíky. Povedie cez chatársku oblasť smerom na Ištvánku, ďalej po hrebeni Kremnických vrchov, smerom na Zlatú studňu a až na Tri Kríže, kde bude občerstvovacia stanica. Zároveň sa tu bude vykonávať aj kontrola pretekárov. Účastník, ktorý týmto úsekom neprebehne do 11.00 bude zastavený a v doprovode stiahnutý späť do cieľa.

Tí bežci, ktorí však stihnú naplniť požadovaný limit, budú pokračovať zvážnicou na lyžiarsky vlek na Králikoch. Pri strelnici sa bude trať napájať na hlavný úsek a ďalej pokračovať cez občerstvovaciu stanicu až do cieľa. Každý účastník na tejto trase musí mať so sebou minimálne 0,5l vody a vlastné občerstvenie.

Kategórie sa delia klasicky na mužské a ženské. Zároveň sa delia podľa veku v závislosti od dĺžky trate. Najpočetnejšie kategórie budú v behu na 11,7 kilometra. Kategóriu beh na 800 metrov pobežia deti od 6 do 12 rokov. Najdlhšia trať bude rozdelená na mužov a ženy do 30 rokov a na mužov a ženy nad 40 rokov. V tejto kategórii tak bude väčšia konkurencia.

Cena štartovného sa odvíja od trate, na ktorú sa bežec prihlásil. V cene štartovného nájde účastník pamätné štartové číslo, pamätnú medailu po dobehnutí do cieľa, šatne na prezlečenie, občerstvenie v cieli a ešte iné služby. Pre presnejšie poznanie výsledku sa budú časy merať pomocou čipov.

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke podujatia.