Vládou podporený projekt mesta Banská Bystrica, ktorý má za cieľ poskytnúť v centre miesta adekvátny priestor pre milovníkov kolieskových korčúľ, samospráva postupne zreálňuje.

korculiarska-draha

Korčuliari pri tom s obľubou využívajú už doterajší chodník v parku pod pamätníkom SNP, no najmä v jeho chodcami frekventovanej severnej časti často nešlo dosiaľ o najbezpečnejšiu záľubu.

Podľa aktuálneho návrhu Útvaru hlavného architekta mesta, ktorý už prerokovala aj komisia Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici pre územný rozvoj, sa práve na chodníku od Námestia Slobody až ku schodom Múzea SNP počíta po novom až s deväť metrov širokou asfaltovou respektíve dláždenou plochou. Tri metre z toho má tvoriť chodník, zvyšok si rozdelia cyklotrasa, ktorá obíde park, a korčuliarsky okruh, ktorý zaberie takisto zhruba tri metre. Novej dráhe by nemal padnúť za obeť žiadny strom v parku.

park pod pamatnik snp muzeum snp park pod pamatnikom

Celkovo má byť okruh dlhý 460 metrov a široký od troch do 3,5 metra v jednotlivých úsekoch. Materiál Útvaru hlavného architekta hovorí tiež o potrebe využiť prestavbu parkovej plochy aj na doplnenie lokality o vodnú fontánu, nový mobiliár v podobe lavičiek a ďalšieho príslušenstva parku, nové osvetlenie, ale napríklad aj automatický závlahový systém.

O finálnom projekte, ktorý sa bude realizovať, rozhodnú mestskí poslanci. Na výstavbu okruhu pre korčuliarov získalo vedenie mesta financie prostredníctvom účelovej dotácie vlády. Celkovo má mesto na tento účel získať stotisíc eur.