Občianske združenie  Slovak Doublebass Club, združuje  slovenských kontrabasistov, aktívnych hráčov, členov slovenských hudobných telies i kontrabasistov- pôsobiacich v zahraničí, profesionálov i amatérov, jazzových hráčov, aj pedagógov, ktorí dokazujú, že kontrabas je výnimočný hudobný nástroj. A v spolupráci s banskobystrickým PKO o tom presvedčia aj vás.

V sobotu 21. apríla 2012 budú od  18.00 h v Cikkerovej sieni Radnice na námestí SNP znieť v podaní kontrabasistov upravené árie z opier pre kontrabas, spev a klavír a koncertné árie pre kontra tenor so sprievodom kontrabasového kvarteta. Predstavia sa kontrabasový kvartet Basy naše, slovenskí kontrabasisti Ján Krigovský, Róbert Vizvári, Rastislav Sokol, Filip Jaro, Ján Prievozník, Romana Uhlíková, Metod Podolský a Milan Maťaš.

Vo večerných hodinách pokračuje výnimočná hudobná lahôdka o 20.00 h. V jazzovom koncerte Jazz a kontrabas sa predstaví Róbert Ragan, Štefan Bartuš, Anton Jaro v hre na kontrabase, Róbert Vizvári – basová gitara, Klaudius Kováč – klavír a Peter Solárik – bicie.

V nedeľu 22. apríla o 17-tej hodine budeme v Cikkerovej sieni na Radnici v Banskej Bystrici svedkami ojedinelého Záverečného koncertu víťazov kontrabasových kurzov, víťazov interpretačnej súťaže K.D.von Dittersdorfa a kontrabasového orchestra, ktorý budú tvoriť všetci účastníci kurzov. Keďže momentálne nie je možné odhadnúť počet víťazov, môžeme len predpokladať, že kontrabasisti nezostanú nič dĺžni svojej predchádzajúcej povesti z minulých rokov. Vlani bol totiž tento záverečný koncert víťazov ozajstnou lahôdkou súzvuku takmer tridsiatich kontrabasistov v jednom predstavení.