Na príchod letných teplôt na stredné Slovensko sme čakali dlhšie než v predošlých rokoch, ale nasledujúci týždeň už budú mesto pod Urpínom sprevádzať letné teploty vzduchu.

IMG_0556Pondelok (10.6.) bude obloha nad Banskou Bystricou z rána len čiastočne, neskôr takmer úplne, zamračená. Aj preto musíme popoludní a najmä k večeru počítať aj s dlhšie trvajúcimi dažďovými zrážkami. Podobne ako cez víkend, aj v úvodný deň týždňa bude pomerne teplo, keď sa vzduch vyšplhá na najviac 25 stupňov Celzia.

Utorok (11.6.) prinesie krátkodobé ochladenie. Obloha bude stále zamračená, riziko zrážok vysoké a okolo poludnia je v našom regióne aj predpokladaná možnosť búrky. Ráno bude minimálna teplota vzduchu na úrovni okolo 18 stupňov, popoludní sa vyšplhá na najviac 21 stupňov Celzia.

Streda (12.6.) ešte ráno môže byť upršaná, ale oblačnosť bude nad Banskou Bystricou postupne ustupovať a popoludní a večer už vzduch opäť začnú vyhrievať slnečné lúče. Počas dňa sa ale vzduch vyhreje na maximálne 22 stupňov Celzia, pričom ráno pri ceste do práce počítajte s teplotou okolo 15 stupňov.

Štvrtok (13.6.) má byť už úplne iný. Od rána slnečný s postupne rastúcou teplotou vzduchu až ku 26 stupňom Celzia.

Piatok (14.6.) bude ešte teplejší a predbežne rovnako bez jediného oblaku na oblohe. Teplomery by mali v našom regióne ukázať až 28 stupňov

Sobota (15.6.) má byť podľa meteorologických predpovedných modulov polooblačná s teplotou vzduchu do 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (16.6.) môže priniesť aj mierne viac oblačnosti, ale len malé riziko zrážok a naďalej podobne príjemnú teplotu vzduchu.