Už tento piatok sa v Banskej Bystrici uskutoční v poradí tretí Bookswap. Je to udalosť, na ktorej aj staršie knihy dostanú šancu, aby mohli ešte niekoho potešiť.

Bookswap, podujatie pre milovníkov dobrých kníh a literatúry sa bude konať v piatok 13. decembra od 14:00 do 18:30 h v komunitnom centre 365. labb na Lazovnej ulici. Ako to bude fungovať?

„Vy prinesiete vaše knižky, maximálne desať, ktoré už nečítate, ale niekoho by ešte mohli potešiť. Za každú knihu dostanete žetón, ktorý si môžete vymeniť za nové knihy. Prineste však len také knižky, ktoré by ste si na našom Bookswap-e sami chceli nájsť,“ informujú organizátori knižnej burzy, ktorí v rámci podujatia ponúkli jedinečnú možnosť autorom poézie či prózy prezentovať svoju tvorbu na čítačke.

V piatok sa teda na čítačke počas Bookswap-u predstavia dvaja autori z básnického zoskupenia Generácia Nula – aforista Ľudovít Majer a básnik Marcel Perecár, a Anička Hríbiková prečíta svoje „písačky“. Čítačka sa začína o 15:00 h.

Spolu s knihami si návštevníci piatkového Bookswap-u môžu pozrieť aj priestory kultúrneho a biznisového  komunitného centra 365.labb, ktoré v sebe spája príjemnú atmosféru, priestory s veľkým potenciálom a platformu pre rôzne zaujímavé projekty. Všetky priestory sú bezbariérové a hľadanie, vymieňanie či nachádzanie kníh si „swapujúci“ aj návštevníci podujatia môžu spríjemniť aj šálkou kávy.