Prvý mesiac ďalšieho ročníka Kina v bazéne prilákal do nádvoria Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského vyše 700 návštevníkov a návštevníčok.

Publikum v bazéne doposiaľ zažilo niekoľko zaujímavých filmových projekcií a koncertov. Jedným z doterajších vrcholov sezóny bol bez pochýb koncert legendy slovenského art-rocku, Mariána Vargu.

foto 01 (c) Viktoria HornanovaJúlový program otvoril film mladého režiséra Xaviera Dolana Mami! Program bude pokračovať posledným a mimoriadne úspešným filmom Christophera Nolana Interstellar (9. júl, 21:00). Na svoje si v júli príde aj náročnejšie publikum, v bazéne sa totiž uskutoční projekcia dokumentu Veroniky Liškovej Danielov svet (16. júl, 21:00), ktorý pojednáva o mladom pedofilovi Danielovi a jeho náročnom zaradení sa do dnešnej spoločnosti.

Filmom Jana Hřebejka Kawasakiho ruža (23. júl, 21:00) vzdajú organizátori Kina v bazéne poctu nedávno zosnulému majstrovi Ladislavovi Chudíkovi. Slovenská herecká legenda v tomto filme stvárnila zápornú postavu agenta ŠtB. Filmový program v júli uzatvorí jedno z najväčších prekvapení filmovej jari, španielsko-argentínsky film Divoké historky (30. júl, 21:00), ktorý ukazuje bežných v ľudí v celkom bežných situáciách, akurát na pokraji trpezlivosti a nervového zrútenia.

Júlovú hudobnú prestávku vynahradí Kino v bazéne svojim divákom hneď v sobotu 1. augusta
o 20:00, kedy do bazéna príde zahrať Richard Vávra alias Archívny chlapec. Jeho svojské texty
a hudba vnášajú na slovenskú scénu jednak autentickú výpoveď, ale aj netradičnú dynamiku
interpretácie. Medzi betónovými stenami sa to budem hmýriť prúdom slov a zvukom strún.

Program – Kino v bazéne – júl 2015

02. júl 2015 – film: Mami!

09. júl 2015 – film: Interstellar

16. júl 2015 – film: Danielov svet

23. júl 2015 – film: Kawasakiho ruža

30. júl 2015 – film: Divoké historky

01. august 2015 – koncert: Archívny chlapec

Začiatok premietaní a vystúpení vždy o 21.00 h. Na všetky podujatia je vstup voľný.