Alebo Jan Hřebejk po druhýkrát na tohtoročnom Bažant Kinematografe aj v Banskej Bystrici. Predposledný filmový večer na Námestí SNP nás čaká ďalšia snímka s česko-slovenským obsadením, tentokrát z roku 2008.

Komédia Nestyda vznikla na námet knihy Michala Viewegha Povídky o manželství a o sexu. Jej hlavným hrdinom je Oskar, ktorý by podľa všetkých predpokladov mal byť šťastný. Ako milovaný manžel, starostlivý otec a populárny moderátor televíznej predpovede počasia drží v rukách všetky tromfy úspešného muža v najlepších rokoch. Oskar však začína strácať hlavu. Neurotický strach, že mu život bez skutočnej lásky uniká, ho doženie k odchodu od manželky kvôli mladej, krásnej a úplne prázdnej milenke. Ale toto má byť láska? A tak sa na ceste z extrému do extrému zapletie so slávnou speváčkou, ktorá síce je krásna a inteligentná, ale už v „najlepších“ rokoch. Oskar je opitý slobodou a jeho život sa mení na divokú jazdu cez šialené situácie… Film je podľa slova autora námetu Michala Viewegha neromantickou komédiou o manželstve a sexe a hrá v nej celá plejáda vynikajúcich slovenských hercov.

Premietanie začína v prípade priaznivého počasia opäť okolo 20.30 h. No a krátkym filmom od Jaroslavy Havettovej pre dnešný večer, bude snímka Údel. Príbeh o mužovi, ktorý sa snaží uniknúť pred dennými starosťami a problémami, na hudbu Deža Ursínyho.

Kompletný program Bažant Kinematografu v Banskej Bystrici:

27.8. piatok – Líbáš jako Bůh
28.8. sobota – Kawasakiho ruža
29.8. nedeľa – Pokoj v duši

30.8. pondelok – Nestyda
31.8. utorok – 2 Bobule