Príbeh o tom, ako láska kvitne v každom veku, otvorí tohtoročný Bažant Kinematograf na banskobystrickom námestí. Od dnes až do utorka nás každý večer čaká český alebo slovenský film z posledného obdobia. Premietanie začne v prípade priaznivého počasia vždy okolo 20.30 h,  respektíve po zotmení.

Zatiaľ po Slovensku mimoriadne úspešný ročník tradičného Bažant Kinematografu zavítal už aj do Banskej Bystrice. V prvý filmový večer na Námestí SNP pre nás organizátori pripravili českú komédiu Líbáš jako Bůh od známej českej režisérky Marie Poledňákovej.

Hlavná hrdinka Helena je sympatická profesorka na gymnáziu. Rozumie si so študentmi i s kolegami, oveľa nepredvídateľnejšie chvíle však zažíva v osobnom živote. Spolužitie v jednom byte s bývalým manželom, ťažkosti ovdovenej sestry, manželské problémy syna a neskoré lásky babičky ju zamestnávajú natoľko, že jej na vlastné city nezostáva čas. Jedného dňa sa však zamiluje a jej život sa zmení na búrlivý príbeh, plný vášne, rozchodov a návratov. V divácky najúspešnejšom filme v českej distribúcii za uplynulý rok si hlavnú úlohu zahrala slovenská herečka Kamila Magálová. V ďalších úlohách sa predstavia Oldřich Kaiser, Eva Holubová, alebo Jiří Bartoška.

Pred každým filmom ešte diváci uvidia jeden krátkometrážny snímok. Dnes to bude  päťminútový film Pomóóóc! Ten je satirou na na zištné, malomeštiacke medziľudské vzťahy, ktoré ovplyvňujú nás všetkých.

Kompletný program Bažant Kinematografu v Banskej Bystrici:

27.8. piatok – Líbáš jako Bůh
28.8. sobota – Kawasakiho ruža
29.8. nedeľa – Pokoj v duši
30.8. pondelok – Nestyda
31.8. utorok – 2 Bobule