Quantcast

Do kultúrneho centra Záhrada sa opäť vracia pravidelný cyklus KineDok venovaný súčasnému európskemu dokumentu. Do Vianoc sa počas štyroch nedeľných večerov predstavia bystrickému publiku súčasné dokumentárne snímky zo Slovenska, Česka, Chorvátska a Poľska. Podujatie otvorí už v nedeľu 25. septembra slovenský večer.

tak daleko tak blizko 2V rámci slovenskej časti prehliadky sa premietne dokument Jara Vojteka Tak ďaleko, tak blízko o živote štyroch autistických detí a ich blízkych, ktorý bol pred pár mesiacmi ocenený Slnkom v sieti 2016 za Najlepší dokumentárny film. Večer doplní dvojica kratších dokumentov mladých režisérok: Matky a dcéry (r. Ivana Hucíková) a Nový svet (r. Tereza Michalová). Podujatie sa začína o 18-tej hodine. Na slovenskú nedeľu (25.9.) nadviaže v októbri večer českého dokumentu (30.10.), v novembri dostane priestor chorvátska scéna (27.11.) a v decembri súčasný poľský dokument (18.12.). Viac informácií nájdete o ďalších filmoch a presných časoch je možné nájsť vo facebookovej udalosti.

Návštevníci premietaní KineDoku navyše v Záhrade dostanú KineDok kartu, na ktorú budú môcť zbierať pečiatky za účasť. Každý, kto navštívi aspoň päť premietaných filmov/blokov (dokopy ich bude osem), bude zapojený do zlosovania o balíček kníh z vydavateľstva Absynt, ktorý do súťaže venovalo kníhkupectvo Artforum.

TRAILER DOKUMENTU TAK ĎALEKO, TAK BLÍZKO