Do kultúrneho centra Záhrada sa opäť vracia pravidelný cyklus KineDok venovaný súčasnému európskemu dokumentu. Do Vianoc sa počas štyroch nedeľných večerov predstavia bystrickému publiku súčasné dokumentárne snímky zo Slovenska, Česka, Chorvátska a Poľska. Podujatie otvorí už v nedeľu 25. septembra slovenský večer.

tak daleko tak blizko 2V rámci slovenskej časti prehliadky sa premietne dokument Jara Vojteka Tak ďaleko, tak blízko o živote štyroch autistických detí a ich blízkych, ktorý bol pred pár mesiacmi ocenený Slnkom v sieti 2016 za Najlepší dokumentárny film. Večer doplní dvojica kratších dokumentov mladých režisérok: Matky a dcéry (r. Ivana Hucíková) a Nový svet (r. Tereza Michalová). Podujatie sa začína o 18-tej hodine. Na slovenskú nedeľu (25.9.) nadviaže v októbri večer českého dokumentu (30.10.), v novembri dostane priestor chorvátska scéna (27.11.) a v decembri súčasný poľský dokument (18.12.). Viac informácií nájdete o ďalších filmoch a presných časoch je možné nájsť vo facebookovej udalosti.

Návštevníci premietaní KineDoku navyše v Záhrade dostanú KineDok kartu, na ktorú budú môcť zbierať pečiatky za účasť. Každý, kto navštívi aspoň päť premietaných filmov/blokov (dokopy ich bude osem), bude zapojený do zlosovania o balíček kníh z vydavateľstva Absynt, ktorý do súťaže venovalo kníhkupectvo Artforum.

TRAILER DOKUMENTU TAK ĎALEKO, TAK BLÍZKO