Zoznam každoročných podujatí, o ktoré prichádzame kvôli súčasnej epidemiologickej situácii sa neustále zväčšuje. Prvý májový deň každoročne v Banskej Bystrici patrí napríklad aj Stretnutiu generácií, ktoré otvára sezónu veteránov automobilov a motocyklov.

Veterán klub Banská Bystrica pripravoval aj pre tohtoročný prvý májový deň už 31. ročník Stretnutia generácií, pri ktorom by sa už dopoludnia na parkovisku na Štiavničkách stretli so svojimi dvoj, troj, štvor i viackolesovými miláčikmi majitelia veteránov automobilov či motocyklov.

Začiatok moto sezóny v Banskej Bystrici sa spája so spomienkou na bývalých motocyklových pretekárov, ktorým býva venovaná táto spomienková akcia. Banská Bystrica bola totiž kedysi kolískou motocyklového športu. Okrem prezentácie vozidiel na parkovisku na Štiavničkách by tento rok nasledovala ich jazda na Námestie SNP, kde by boli rovnako vystavené pohľadom návštevníkov centra mesta.

Okrem Stretnutia generácií každoročne priaznivcov motorizmu láka aj Stretnutie veteránov a ostatných motoriek vo Vlkanovej, ktorému tradične patrí neskorší májový termín. Ani toto obľúbené podujatie sa však tento rok neuskutoční.

Keďže fotografický archív podujatí na BBonline.sk je skutočne bohatý, rozhodli sme sa priblížiť atmosféru Stretnutia generácií z minulých ročníkov vo výberovej fotogalérii. Prižmúrme tak oči a aspoň v spomienkach a predstavách si pripomeňme toto zaujímavé podujatie, ktoré by nám inak spríjemnilo tento deň.