Keďže počas Vianoc a zároveň osláv vítania nového roka ovplyvňujú otváracie hodiny obchodov štátne sviatky. Pozreli sme sa bližšie na to, ako sa prejavia v obľúbených miestach nákupov v Banskej Bystrici.

VIANOCNA VYZDOBAEuropa Shopping Center Banská Bystrica bude na Štedrý deň otvorená do 12.00 h a 25. a 26.12. bude obchodné centrum zatvorené. Na Silvestra 31.12. bude centrum otvorené do 16-tej hodiny a 1. januára potom zatvorené. Multikino Cinemax na najvyššom poschodí obchodného centra bude ale cez vstup od strešného parkoviska k dispozícii aj na Štefana (26.12) a tiež prvého januára.

Pozreli sme sa aj na ďalšie veľké predajné siete. 24. decembra bude zatvorený hypermarket Tesco, ktorý zároveň neotvorí brány ani v Prvý sviatok vianočný. Na Silvestra bude mať otvorené do 18-tej a 1.1. bude zatvorené. Expresné predajne Tesco budú zatvorené 25.12. a 1.1., na Silvestra budú otvorené do 17-tej. (* Tesco počas Vianoc menilo vopred avizované sviatočné otváracie dni).

Kaufland má netradične už niekoľko dní pred Vianocami predĺženú predajnú dobu až do 23-tej hodiny. Na Štedrý deň bude otvorené do 11.00 h. Na Prvý sviatok vianočný bude zatvorené a na Štefana bude otvorené len do 18-tej hodiny. Na Silvestra budú dva obchodné domy tejto značky v našom meste otvorené do 18-tej hodiny a 1. januára budú zatvorené.

Supermarkety Lidl budú na Štedrý deň otvorené do 11-tej hodiny. Tak 25. ako aj 26. decembra budú zatvorené. Na Silvestra zostanú otvorené do 15-tej hodiny a 1. januára bude i tu zatvorené. Supermarkety Billa v Banskej Bystrici s výnimkou toho v Priore, budú otvorené na Štedrý deň do 11-tej hodiny, na Prvý sviatok vianočný zatvorené, o deň na to do 18-tej, na Silvestra do 17.30 h a 1. januára zatvorené.

Obchodný dom Prior v centre mesta bude na Štedrý deň otvorený do 11-tej hodiny. Svoje brány zatvorí na Prvý sviatok vianočný a rovnako i na Druhý sviatok vianočný, kedy už ale budú k dispozícii potraviny Billa a to do 12-tej hodiny. Na Silvestra bude obchodný dom otvorený do 14-tej, potraviny až do 16-tej hodiny. Na nový rok bude zatvorené.

Pri menších supermarketoch a predajniach potravín v jednotlivých častiach mesta je potrebné sledovať oznámenie o zmene otváracích hodín počas sviatkov vyvesené spravidla na dverách prevádzky už v týchto dňoch, keďže sa rôznia. Pripraviť sa musíme aj na to, že viaceré najmä menšie prevádzky niektorých špecializovaných obchodov či butikov v meste zatvárajú počas vianočných sviatkov aj na viac dní. Čiastočne sa upravujú aj úradné hodiny v rozličných verejných a štátnych inštitúciách. Rozpis služieb lekární v Banskej Bystrici nájdete tu…