Odvekí súperi z banskobystrických gymnázií tentokrát odložili perá a opustili svoje lavice, aby si vo štvrtok zmerali sily na ľade, s hokejkami v ruke.

Tak ako každý rok, aj tento sa na zimnom štadióne v Banskej Bystrici uskutočnil exhibičný zápas dvoch najväčších rivalov, Gymnázia Andreja Sládkoviča a Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského. Výkony ich hráčov dopĺňala výborná atmosféra v hľadisku, ktorá zápasu dodala ešte lepší náboj.

Celé stretnutie sa však nieslo v réžií hokejistov z „Gaska“, ktorí po prvej tretine viedli 4:1. Zápas síce v druhej tretine „Taják“ dotiahol na rozdiel jedného gólu, no ich súpera to nezlomilo a do šatní sa odchádzalo za stavu 6:3. Celý zápas sa niesol v priateľskom duchu a rivalitu bolo cítiť najmä na fanúšikovských tribúnach, ktoré neúnavne a vytrvalo povzbudzovali svojich spolužiakov a kamarátov. Atmosféra začala vrcholiť v tretej tretine, keď sa hokejisti „Tajáku“ snažili dotiahnuť na svojho protivníka, no neúspešne. Gymnázium Andreja Sládkoviča nakoniec zvíťazilo v pomere 9:5.

Obidva tímy si však počínali skvelo o čom svedčala aj kvalita hokeja. Medzi úspešných strelcov na strane „Tajáku“ patrili D. Kováč 3, P. Libič, M. Drmaj a na strane „Gaska“ F. Adamčík 4, Leitner 2, Magurský 2, Majer 1.

Fotogalériu a report z minulého roku nájdete v našom staršom článku.