Prekvapujúcim víťazom hokejového súboja dvoch najväčších gymnázií v Banskej Bystrici sa stal výber GJGT.

Viac dôvodov na úsmev mali fanúšičky GJGT.

V búrlivej atmosfére, ktorú by mohli závidieť aj extraligoví hokejisti odohrali výbery Gymnázia J. G. Tajovského a Gymnázia Andreja Sládkoviča ďalší z tradičných derby zápasov. Prestížnosť duelu sa odrazila nielen v nasadení hokejistov, ale aj v peknej návšteve.

Od úvodu mal navrch „Taják“, keď sa dostal do rýchleho vedenia 4:0. Následne sa počas druhej a záverečnej tretiny hra vyrovnala, no „Gasáci“ už náskok súpera nestihli dohnať. GJGT sa tešilo z výhry 6:4 a po záverečnom klaksóne zavládla na ľade radosť ako po výhre Stanley Cupu.

I keď menším negatívom bolo hodenie sklenenej fľaše na ľad, celý súboj sa niesol v duchu fair-play. Naopak plusom bolo zaujímavé krasokorčuliarske vystúpenie medzi tretinami, či účasť hokejistky v tíme GJGT. A aj keď GAS po niekoľkých rokoch  utrpel v derby prehru, v súboji fanklubov to, čo sa týka hlučnosti, vyhral.