Katke Koščovej sa zrejme v Banskej Bystrici zapáčilo. Banskobystričania sa s ňou mohli stretnúť v podvečer prvého letného dňa na Veľmi swingovom večeri na Radnici. Začiatkom júla s klaviristom Danielom Špinerom koncertovala v Klube Hudby a Divadla (HaD). A za pár dní koncertuje opäť v Klube HaD. Tentoraz aj s českou kapelou Neřež, ktorá oslavuje 30. výročie vzniku kapely Nerez práve koncertovaním s Katkou a pesničkami Zuzany Navarovej v jej podaní.

Program s názvom 30 rokov NEREZ je pokračovaním úspešného spoločného turné speváčky Katky Koščovej a českej folkovej legendy Neřež. Ide o prierez celou tvorbou Zdeňka Vřešťála a Víta Sázavského od prvých spoločných pesničiek, cez spoluprácu s vynikajúcou pesničkárkou Zuzanou Navarovou, až po ich súčasnú tvorbu už pod názvom Neřež. Odznejú najznámejšie skladby tejto formácie, akými sú určite pesničky: Tisíc dnů, Kočky, Na dně, Za poledne, Černá voda…

Koncert sa uskutoční v sobotu 27. októbra od 20. hod. v banskobystrickom Klube HaD.

Tešíte sa na tento koncert? Môžete sa tešiť ešte viac, ak budete mať šťastie a vyhráte dve vstupenky v našej súťaži, ktorú sme pripravili v spolupráci s Klubom HaD. Do žrebovania zaradíme všetkých, ktorí do stredy 24. októbra 22.00 h správne odpovedia na otázku:

Koľké výročie svojho vzniku oslavuje kapela Nerez?

Súťaž je ukončená. Víťazkou sa stala Janka Blažíčková.