Kapitánka bystrických basketbalistiek Petra Števulová sa so svojím tímom už túto sobotu postaví proti súperovi zo Slovanu. Portál BBonline.sk ju pred odvetnou sériou nadstavbovej časti vyspovedal.

Ako hodnotíte doterajšie pôsobenie púm v extralige?

V ženskej extralige, zatiaľ ako klub ŠKP 08 Banská Bystrica nepôsobíme dlho, ale myslím, že každým rokom sa o čosi zlepšujeme a budeme sa v tom snažiť pokračovať aj naďalej.

V nadstavbovej časti sa vám podarilo vyhrať dva z troch zápasov. Čo musíte zmeniť, aby ste boli v odvete úspešnejší?

Budeme musieť určite udržať koncentráciu počas celého zápasu, tiež budeme musieť dodržiavať koncepciu, ktorú si povieme, či už v obrane a v útoku. V útoku budeme musieť zlepšiť pohyb, ktorý nám zlyhával, najmä v poslednom zápase. Dáme do toho všetko, aby sme boli úspešné.

Najvyššiu slovenskú ženskú ligu hráte tretí rok. Prvý rok ste takmer vypadli z extraligy, teraz bojujete o 5. miesto. Čomu pripisujete také zlepšenie?

Určite sa pod tým podpísalo množstvo tréningov a tvrdej práce, no každým rokom taktiež naberáme veľa skúsenosti a hráme tímovejšie, tvrdšie a sebavedomejšie. To, že vidíme zlepšenie a získavame si priazeň ďalších fanúšikov, nám dodáva veľa síl a energie do ďalšej práce.

V základnej časti ste prekvapili a porazili ste Ružomberok, ktorý sa nachádza na treťom mieste. Máte v pláne zabojovať o medailové pozície?

Výhra s Ružomberkom bol pre nás veľký úspech, ktorý nikto nečakal, avšak snažíme sa zostať nohami pevne na zemi a ďalej sa snažíme tvrdo pracovať ako doteraz. Sezóna je ešte stále pred nami, čaká nás veľa ťažkých zápasov, no budeme sa snažiť umiestniť čo najlepšie.

V porovnaní s minulým rokom sa vám obmenil káder. Prišli nové posily pod kôš, ale aj na perimeter. Aká je momentálne nálada v kabíne a s kým si najviac rozumiete?

Nálada v tíme je momentálne úplne v poriadku. Sme vyrovnané baby, a nemyslím to len basketbalovo, ale hlavne sme všetky kamarátky a myslím si, že to vidno aj na palubovke. Snažíme sa podporovať jedna druhú počas zápasov. Najviac si rozumiem s mojou dlhoročnou najlepšou kamarátkou, Katkou Piperkovou, sme si už ako sestry. Tiež si nás často na ihrisku všetci mýlia, častokrát sa to stane aj nášmu trénerovi, na čom sa vždy všetci dobre zasmejeme.

Ako by ste zhodnotili váš individuálny výkon za doterajšie pôsobenie v extralige?

Ja sa snažím v každom zápase vydať maximum zo seba a dať do popredia svoje plusy, aj keď niekedy sa to darí, niekedy nie.

Napriek tomu, že hráte najvyššiu basketbalovú súťaž, máte aj druhú prácu, a to na rehabilitačnom oddelení. Ako sa dajú skĺbiť dve rozličné povolania?

Je to predovšetkým dosť fyzicky, ale aj psychicky náročné a fungujem takto, zatiaľ len polroka. Stále si na to zvykám, no stojí ma to dosť síl, ale som rada, že môžem robiť všetko, čo mám rada. Snažím sa svoju prácu využiť aj pri basketbale a keď má nejaká spoluhráčka zdravotný problém, vždy rada pomôžem.

Kto je podľa vás tohtoročný favorit na víťaza ženskej extraligy?

Je to ťažké takto zhodnotiť, keďže zápasy sú veľakrát vyrovnané a nikto nezostal bez prehry, ako to bolo po minulé roky, no radšej sa nechám prekvapiť.

Kto je Petra Števulová?

Dvadsaťjedenročná (nar 14. marca 1995) rodáčka z Banskej Bystrice je odchovankyňa banskobystrických púm. Ako kapitánka tímu odohrala v tejto sezóne 15 stretnutí, v ktorých dosiahla 105 bodov, čiže v priemere sedem bodov za zápas. Popri basketbale pracuje ako fyzioterapeutka na rehabilitačnom oddelení vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Tabuľka Extraligy žien 2016/17 skupiny o 5.-8. miesto

Por. Družstvo Zápasy Výhry Prehry
Skóre
Rozdiel Body
5.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica
17
7
10
949 : 1170
-221
24
6.
BAM Poprad
17
7
10
926 : 1171
-245
24
7.
BKM Junior UKF Nitra
17
4
13
923 : 1197
-274
21
8.
BK Slovan Bratislava
17
1
16
801 : 1322
-521
18