Meno Michal Longauer nie je potrebné fanúšikom banskobystrického hokeja bližšie predstavovať. Niekdajší kapitán tímu sa stal novým predsedom predstavenstva a riaditeľom HC ’05.

michal longauer 2Vo funkcii Longauer nahradil Ľubomíra Lenára, ktorý v nej skončil ku koncu roka po vzájomnej dohode. Zároveň došlo aj k ďalšej zmene, keď novou členkou predstavenstva klubu sa stala Terézia Rekšáková.

Nový riaditeľ a predseda predstavenstva HC ’05 pôsobil v klube ako hráč a po sezóne 2007/2008 tu ukončil kariéru. V tejto sezóne stál ako kapitán pri opätovnom návrate banskobystrického hokeja medzi elitu. Michal Longauer sa vtedy o postup výrazným spôsobom podpísal a navždy tak zostal v pamäti fanúšikov tunajšieho hokeja. Okrem Banskej Bystrice pôsobil na začiatku svojej kariéry v kanadskej juniorskej lige, neskôr tunajší rodák hral v Nitre, Zvolene či Záhrebe. V banskobystrickom klube dosiaľ pôsobil ako manažér mládeže.

Jeho predchodca Ľubomír Lenár bol pred príchodom do Banskej Bystrice šéfom organizačného výboru slovenských Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji v roku 2011 a riadil aj prestavbu bratislavského zimného štadióna. Vo funkcii nahradil Vlastimila Plavuchu, ktorý sa posunul na pozíciu športového manažéra klubu, v ktorej naďalej zostáva.