Banskobystrická kapela Mukatado vydala nový album Iba láska. Na novom CD sa podieľalo množstvo hostí. Medzi tých najznámejších, ktorí sa pod album podpísali najvýraznejšie, patria Lenka Dusilová, Robo Opatovský, Martin Valihora či Oľga Záblacká.

MUKATADO bookletPo štyroch rokoch od debutového albumu prichádza tunajšia kapela s novým CD s názvom Iba láska, ktorý vychádza vo vydavateľstve PJ RECORDS.

„Pri nahrávaní pesničiek sme išli po čistej hudbe a atmosfére. Album sme sa rozhodli nahrať bez použitia samplerov, či iných digitálnych zvukov. Používali sme staré mikrofóny a nástroje ako klarinet, kontrabas či saxofón,“ povedala speváčka Mukatada Janka Kozáková.

Na aktuálnej hudobnej novinke Mukatada môžete nájsť 14 žánrovo pomerne pestrých skladieb so slovenskými textami. Napríklad v pesničke „Do vody“ sa dajú počuť aj ľudové vplyvy. „Práve táto skladba bude prvým singlom a plánujeme na ňu natočiť aj videoklip. Keď ju počuli naši známi, mala veľký úspech. Všetci sa zhodli, že je výnimočná a musím sa priznať, že aj pre mňa má silnú emóciu,“ skonštatovala Janka.

Janka Kozáková sa na všetkých pesničkách podieľala ako hudobná skladateľka, na duete „Líščie údolie“ hudbu zložila spolu s Lenkou Dusilovou. Veľký dôraz kapela kládla aj na texty. Okrem členov Mukatada Janky Kozákovej a Peťa Dobríka texty napísali aj Oľga Záblacká, Alexandra Okálová, Vlado Krausz, Roman „Galo“ Galvánek a Lukáš Horanský.  Produkciu, aranžmány pesničiek, mixáž aj mastering CD má na svedomí producent a zvukový režisér Peťo Dobrík, ktorý je zároveň gitaristom Mukatada.

Na nahrávanie si kapela pozvala viacerých hostí, ktorí dotvorili výnimočnú atmosféru skladieb. Mimoriadnym hudobným počinom je spoločná pesnička s českou speváčkou Lenkou Dusilovou, v ktorej na bicích zahral Maťo Valihora. Okrem spoločnej pesničky s Dusilovou majú nepochybne svoje miesto na albume aj ďalšie dva duety, a to s Robom Opatovským a s Romanom „Galom“ Galvánkom z kapely O.B.D.

Okrem spevákov si kapela na nahrávanie pozvala množstvo výborných inštrumentalistov.  Basovú gitaru do všetkých skladieb nahral dlhoročný člen Mukatada Braňo Podkonický.