Česká alternative rocková kapela Mňága a Žďorp vydáva svoj v poradí štrnásty štúdiový album nazvaný Třecí plochy. Obsahuje 12 piesní a titulnou skladbou je remake pesničky Je to neistý od J.A.R. Nový album predstaví cez víkend aj v banskobystrickom Klube 77.

Po úspešnej spolupráci na albume Třínohý pes sa kapela znovu rozhodla natáčať s producentom Milanom Cimfom. „V Milanovi sme našli spriaznenú dušu, ktorá ku nám po všetkých stránkach sedí. Viem, že stačí dotiahnuť pesničky z našej strany čo najďalej a potom mu ich odovzdať ku spracovaniu, načúvať jeho radám, podržať si svoju integritu  a všetko dobre dopadne,“ hovorí frontman Petr Fiala.

Třecí plochy kapela nahrala v máji v štúdiu Sono. Niektoré pesničky sa vykľuli zo starších demáčov, iné vznikli tento rok. Ako už názov dosky napovedá, ústrednou témou sú vzťahy.

Cover J.A.R. natočili za 12 hodín

Dosku otvára cover songu J.A.R. Je to nejistý z albumu Eskalace dobra. „Roman Holý mi zavolal, či by sme neurobili cover niektorej ich pesničky na tribute album a ozval sa samozrejme dosť neskoro. My sme boli uprostred koncertnej šnúry, ale pustili sme sa do toho hneď. Dali sme ju dohromady na skúške deň pred Silvestrom a potom ju počas 12 hodín natočili v Sone,“ spomína Fiala. Na albume je ešte jeden remake, a to Sonet od Vladimíra Veita, ktorý vyšiel v sedemdesiatych rokoch na doske Zakázaní speváci.

Na trecích plochách figuruje aj celý rad hostí. Tými stálymi, ktorí s kapelou v lete obišli aj niekoľko festivalov, sú bývalý člen Buty klávesák Milan Nytra a speváčka Jitka Andrášková. Na albume budete počuť aj Ľuboša Novotného z Druhé trávy a dychovú sekciu kapely Brass Avenue.

Fanúšikovia kapele poslali 630-tisíc korún

Rovnako ako u posledných dvoch štúdioviek Made in China a Třínohý pes sa Mňáze podarilo vybrať peniaze na natáčanie dosky pomocou crowdfundingu. Fanúšikovia jej poslali 630 tisíc českých korún. „Tento model nám vyhovuje a ako je vidieť, fanúšikom rovnako. Po tých troch kampaniach všetci vedia, že držíme slovo. Nevykašleme sa ani na tých, ktorí si neprídu na poštu balíček vyzdvihnúť a pošleme im ho znovu. Celé je to o dôvere,“ hovorí Fiala.

Naživo Mňága a Žďorp predstaví nový album na jesennom turné, v rámci ktorého navštívi v sobotu 2. novembra aj banskobystrický Klub 77 na Hornej 54. Koncert sa začína o 20.00 h.

Predpredaj vstupeniek v Lenna Cafe (bývalá Kakatka – Horná 20, Banská Bystrica) v cene 12 € a rovnako v  obmedzenom počte v sieti Tootoot. Na mieste budú vstupenky v predaji v cene 15 €. Viac informácií nájdete aj na Facebook evente.