V rámci jarných prázdnin, ktoré budú od 16. do 20. februára, respektíve už od soboty 14. februára, pripravuje mesto Banská Bystrica a viaceré organizácie, ktoré tu pôsobia, niekoľko atraktívnych akcií. Na svoje si prídu nielen deti.

Vtáčie „Valentínky – vešanie vtáčích búdok

Vtáčie „Valentínky“ – vešanie vtáčích búdok, tak sa nazýva akcia, ktorú organizuje mesto Banská Bystrica v spolupráci so Stredoslovenským múzeom. Netradičné vstupné, vtáčia búdka, by nemala chýbať v rukách všetkých Banskobystričanov, ktorí sa podujatia zúčastnia. Vešanie búdok naplánovali organizátori na sobotu 14. 2. 2015 o 10:00 hod. v mestskom parku (pri altánku) na Tajovského ulici.

Visegrad Cup 2015 – preteky psích záprahov

Mesto Banská Bystrica, obec Králiky, Slovenský klub severských a japonských plemien a Správa športových a telovýchovných zariadení mesta vás pozývajú na Visegrad Cup 2015. Obľúbené podujatie – preteky psích záprahov, sa presunuli pre nedostatok snehu na najbližší víkend, 14. – 15. februára 2015. Slávnostné otvorenie bude v sobotu so začiatkom o 9:30 hod.

karnevalVeľký detský karneval

Už druhý deň prázdnin, 15. 2. 2015 o 15:00 hod, si budú môcť všetci malí Banskobystričania zatancovať na Veľkom detskom karnevale. V Cikkerovej sieni banskobystrickej Radnice na fašiangovej disko nebude chýbať ani súťaž o najkrajšiu karnevalovú masku. K zábave prispeje aj tanečná škola Janette Fáberovej.

Jarné prázdniny s divadlami

Bábkové divadlo na Rázcestí na Skuteckého ulici pripravilo predstavenia či aktivity pre deti na každý deň. Rovnako každý deň od 10-tej hodiny bude pre deti pripravené veselé dopoludnie „Jarné prázdniny s lienkou Majkou“ v Divadle pod balkónom na Rudohorskej 37. Programy jednotlivých predstavení nájdete v našom kalendári podujatí…

Aktivity s Centrom voľného času

Prázdniny s modelárstvom, kondičným cvičením, jazdením na koníkoch v Ľubietovej, prázdninovým šachom, bowlingovým turnajom či poznávaním sveta netopierov alebo astronómie pripravilo na prázdninové dni mestské Centrum voľného času na Havranskom 9. Viac informácií nájdete na stránke centra cvcpohoda.sk a tiež v kalendári podujatí na BBonline.sk.

Svetový deň sprievodcov cestovného ruchu

Pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov cestovného ruchu pripravilo Informačné centrum Banská Bystrica niekoľko bezplatných prehliadok s výkladom kvalifikovaných sprievodcov. Dňa 21. februára 2015 bude pre najmenších návštevníkov určená prehliadka pod názvom „Prečítajte sa s nami do sveta fantázie“. Verejná knižnica Mikuláša Kováča veselou a hravou formou ponúkne výklad histórie mesta Banská Bystrica s jeho tajomstvami a zaujímavosťami. Viac informácií nájdete tu…

…KOMPLETNÝ PREHĽAD PODUJATÍ NÁJDETE V NAŠOM KALENDÁRI…