Daniel Žulčák, Monika Potokárová, Silvia Soldanová…  Mená známe z televíznych obrazoviek, či z dosiek Slovenského národného divadla. V najbližších dňoch máte jedinečnú možnosť stretnúť sa s nimi v Banskej Bystrici.

V utorok 8. októbra Bábkové divadlo na Rázcestí uvedie inscenáciu Činohry Slovenského národneho divadla (SND) Kabaret normalizácia alebo Modlitba pre Martu. Predstavia sa v nej dve herečky a herec, ktoré/ý bratislavské angažmá striedajú s inými divadlami a televíziou.

Daniel Žulčák sa stal miláčikom slovenských dievčat a žien po tom, čo sa zhostil roly Andreja Urbana v televíznom seriáli Vlci. Pamätať si ho môžete aj ako Michala Lipanského zo seriálu Horúca krv. Daniel je členom súbory Martinského komorného divadla, kde účinkuje v mnohých pôsobivých inscenáciách, ako napríklad Portrét Doriana G., Vojna nemá ženskú tvár či v obľúbenom divadelnom sitcome Národný cintorín.

Monika Potokárová nedávno rozčerila hladinu bulvárnych vôd, keď sa objavili správy o jej tajnej svadbe s hercom Robertom Rothom. Televízni fanúšikovia, fanúšičky si ju určite pamätajú ako Rebeku z Paneláka. Tí, čo sa zaujímajú o divadelné dianie, majú herečku v povedomí ako laureátku prestížnej ceny DOSKY. Monika získala DOSKU 2018 práve za výkon v inscenácii Kabaret normalizácia alebo Modlitba pre Martu.

Silvia Soldanová (alias Silvia Holečková) je televízna, divadelná, muzikálová herečka. Po štúdiách pôsobila najmä na českých divadelných scénach. V Bratislave ste ju mohli vidieť napríklad na Novej scéne v známom muzikáli Cigáni idú do neba. Pravidelne spolupracuje s trnavským Divadlom Jána Palárika. Televíznym divákom je známa predvšetkým zo seriálu Kuchyňa.

Inscenáciu Kabaret normalizácia alebo Modlitba pre Martu uviedla Činohra SND

na konci roka 2017. Režijne a autorsky sa pod ňu podpísal mladý slovenský režisér Matúš Bachynec. Hra je inšpirovaná životom a spevom emblematickej ženy, speváčky, herečky Marty Kubišovej a inými umelkyňami, umelcami, ktorí mali odvahu vzoprieť sa nedemokratickému režimu. Predstavenie sa veľmi skoro po premiére dostalo na zoznam pozoruhodných divadelných diel. Zaujalo originálnym javiskovým riešením a vynikajúcimi hereckými výkonmi. Patrí k najobľúbenejším z ponuky komorných inscenácií SND, ktoré vznikli priamo „na telo“ hercov a venujú sa kontroverznej téme.

Nenechajte si ujsť jedinečné hosťovanie Slovenského národného divadla v Banskej Bystrici. Predstavenie Kabaret normalizácia alebo Modlitba pre Martu v Bábkovom divadle na Rázcestí v utorok 8. októbra sa začína o 19:00 h.

Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na: www.ticket-art.sk alebo v pokladni BDNR. Rezervácie: vstupenky@bdnr.sk,  048/412 55 13.