Do mesta pod Urpínom onedlho zavíta nová a jedinečná kabaretná scéna. Po doposiaľ jedinom slovenskom Red Cat Cabaret, ktorý nájdete v Bratislave, si zábavu, humor, tanec, spev aj noblesu užijete už aj v Banskej Bystrici. 

Slávnostné otvorenie Kabaret La Comedy je vo výnimočnom priestore bývalého baru Národného domu naplánované na nedeľu 2. októbra o 16.00 h.

„Priateľstvo, zábava, vášeň, dôvera, umenie, chuť pracovať na sebe, to je všetko, čo môžete u nás zažiť a pocítiť. Sme priatelia, rodina, ktorá nezatvára dvere pred nikým a ničím. Sme ochotní prijať každú výzvu a vo výsledku sa s ňou podeliť s divákmi. Jednoznačne  vieme, že s nami sa nudiť nebudete.“  Takto približujú svoj projekt autorky a autor myšlienky Tatiana Šimčáková, Zuzana Chladná a Jozef Maliňák.

Otvorenie je, vzhľadom na obmedzenú kapacitu, len pre pozvaných hostí. Úlohou krstnej mamy poveril principál divadla Jozef Maliňák slovenskú herečku Idu Rapaičovú. Kabaret La Comedy uvedie v rámci otvorenia premiéru predstavenia YRMA, ktorého ukážky si mohli pozrieť návštevníci tohtoročných Dní mesta na terase Národného domu.

S Yrmou, úspešnou kabaretnou divou, ktorú hrá Katarína Adamíková, sa spoločne prenesiete, pomocou šanzónu Hany Hegerovej, späť do  minulosti. Divákov čaká príbeh poprepletaný emóciami umelca, ktorý odkrýva svoju osobnosť a dáva možnosť nahliadnuť do svojho vnútra, aby divák vedel, s čím všetkým sa umelec na scéne musí pri výkone vyrovnať. O hudobný sprievod sa postará vynikajúci akordeonista František Kubiš, ktorého môžu Banskobystričania poznať z hudobných projektov ako napríklad Slovak tango, či Mojše band a mnohých iných.

Na druhú premiéru predstavenia YRMA sa môže tešiť široká verejnosť hneď v stredu 5. októbra o 17.00 h. Lístky je možné si zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze alebo priamo v kabarete.

Autorom myšlienky, vytvoriť kabaret v Banskej Bystrici, je Jozef Maliňák. Herec, spevák, ale najmä scenárista a režisér v jednej osobe. Ako sám hovorí, kabaret je miesto snov, túžob, ale aj zábavy a satiry. V repertoári La Comedy preto nájdete všehochuť. Komédie, koncerty, dramatické žánre, rozprávky pre deti, ale aj tematické tanečné večierky.

Pre návštevníkov bude preto určite atraktívne aj komediálne hudobno-dramatické spracovanie najznámejších hitov 20. storočia s názvom Súdružka z Moulin Rouge, kde sa príbeh odohráva na zvučnej scéne Paríža. Jeho hlavnou predstaviteľkou je Marta, žena ktorá prešla dlhou a vtipnou cestou, až dorazila do svojho vytúženého cieľa. Rada žije v svetle reflektorov a pozlátka, aj keď popritom zrkadlo nastavuje všetkým neduhom svetovej spoločnosti.

Kabaret La Comedy privíta každého, kto má rád umenie, zábavu, nové priateľstvá a pri pohári dobrého sektu, či šálke kávy, zabudne na starosti všedných dní a pokojne sa nechá unášať atmosférou dobrej nálady a smiechu. K tejto neopakovateľnej atmosfére nepochybne prispeje milý a ochotný personál za barom a herci na javisku. Preto prijmite pozvanie a podporte umenie.