Prázdniny na Amfiteátri otvoril film Tlmočník, v ktorom oscarový režisér a publikom milovaný český filmár, Jiří Menzel, stvárnil jednu z hlavných postáv, asketického tlmočníka Aliho.

Desiateho júla pokračuje Letné kino na amfiteátri príjemnou francúzskou komédiou plnou vtipu, ale i dramatických momentov Kým nás svadba nerozdelí. Mnoho komédií končí svadbou hlavných hrdinov, no len málo z nich ukazuje divákom pohľad z druhej strany. Ústrednými postavami tohto filmu, ktoré si zaručene obľúbite sú majiteľ a zamestnanci svadobnej agentúry, ktorých úlohou je pripraviť mladomanželom nezabudnuteľný zážitok. Sami ale na túto svadbu nikdy nezabudnú.

Víkend 13. – 14. júla sa bude niesť v znamení sci-fi. V rámci festivalu BBCON 2018 premietnu na Amfiteátri dva filmy prinášajúce náhľad do budúcnosti. BBCON je festival organizovaný Sci-fi klubom KPVPVF BB v spolupráci s Promotion Slovakia a Mestom Banská Bystrica, ktorý oživujú po dlhých 24 rokoch v Banskej Bystrici festival fanúšikov sci-fi, fantasy, hororu, filmu, hier a technológií.

Ďalší utorok, 17.7. sa vďaka filmu Daj mi svoje meno prenesieme do idylického prostredia severotalianskeho vidieka v prvej polovici 80. rokov. Nenechajte si ujsť tento film prinášajúci príbeh sedemnásťročného tínedžera a hosťa jeho rodičov, ktorý si po premietaní na New York Film Festival vyslúžil najdlhší potlesk v 55-ročnej histórii festivalu.

Potom, 24.7. bude nasledovať tretí a zároveň uzatvárajúci diel trilógie Fakjú pán profesor 3. Posledná časť satirickej komédie o boji medzi mládežou a učiteľom za pomoci irónie a čierneho humoru je bodkou za trilógiou, ktorá má uspokojiť v divákoch chtivosť vedieť, ako to celé dopadne.

Júlový program uzavrieme 31.7. pútavá a zaujímavá dráma Tri bilboardy kúsok za Ebbingom o tom, ako zákony, právo a spravodlivosť sa často uberajú úplne rozdielnymi cestami. Príbeh tejto fascinujúcej drámy je rozprávaný s množstvom dejovo aj psychologicky prekvapivých zvratov, ktoré sa vo výsledku nečakane ukážu ako úplne vierohodné.