Netradičný projekt študentov muzikológie Univerzity Komenského v Bratislave s názvom John Cage a hu(d)by prináša pohľad na tvorbu experimentálneho amerického skladateľa, vynálezcu a filozofa Johna Cagea (1912–1992).

Príznačnou črtou jeho života bola zvedavosť vo vzťahu k všetkému novému, ktorá sa premietala do možných i nemožných spojitostí medzi zvukmi a prírodou. Cageova túžba po spojení húb a hudby sa odráža aj v dramaturgii projektu.

Počas večera si možete pozrieť výstavu Hu(d)by, vypočuť slovo estetika Jozefa Cseresa s témou John Cage – majster nezámernosti, básnik všednosti a praktický filozof supernaturalizmu a mykológa Stanislava Glejduru Fascinujúci svet húb.

Zúčastniť sa netypického koncert známeho zoskupenia Cluster Ensemble a ďalších interpretov, ktorí Vám zahrajú skladby Johna Cagea na netradičných nástrojoch z obývačky, kuchyne, materiáloch z lesa či kaktusoch, ale zároveň aj na zvučne znejúcej marimbe. Srdečne Vás pozývame aj na ochutnávku hubových špecialít. Podujatie sa uskutoční štvrtok 4. októbra 2012 o 18.00 h v Lesníckom a drevárskom múzeu vo Zvolene.