V uplynulú sobotu bolo pod Urpínom počas dňa maximálne 14 stupňov Celzia a to je teplota, ktorá letu nesvedčí. No počasie sa v nasledujúcich dňoch vráti k príjemnému rázu príznačnému pre toto obdobie.

Každý deň nového týždňa prinesie mierne oteplenie. Pondelok bude prevažne slnečný s maximálnou teplotou okolo dvadsať až dvadsaťdva stupňov Celzia. Zvýšená oblačnosť by pritom mohla byť len okolo poludnia, kedy by prípadne nad naším územím mohla nastať aj menšia prehánka. Utorok i streda budú potom takmer úplne jasné a slnečné dni. Zatiaľ čo v utorok teplota ešte pondelňajšie hodnoty nepreskočí, v stredu už teplomery ukážu aj 25 stupňov Celzia. Vo štvrtok bude ešte o dva stupne teplejšie a stále bez zrážok, čo sa už ale môže zmeniť v piatok, kedy by ste na dáždnik zabudnúť nemali, aj keď pôjde opäť len o krátkodobé prehánky, prípadne menšie búrky. Víkend má byť predbežne jasný, najviac polooblačný. Pri maximálnych teplotách okolo 26 stupňov Celzia navyše vhodný na oddych tak pri vode, ako aj turistike či športe.

Pripraviť sa treba už aj na to, že Slnko večer zapadá pomerne skoro, už pred ôsmou večer, pričom ráno vychádza krátko pred šiestou.