Banskobystrický okres bude počas celého nasledujúceho týždňa na rozhraní prvého a druhého stupňa meteorologických výstrah pre vysoké teploty. Tie cez deň len málokedy klesnú pod 30 stupňov Celzia a tomu je potrebné prispôsobiť aj svoj denný režim.

Takmer počas celého týždňa možno v Banskej Bystrici očakávať podobné teploty, ako v nedeľu, a teda maximá na úrovni 35 stupňov Celzia. Výnimkou by mohla byť streda, kedy stúpne teplota „len“ na 32 stupňov. Nad tridsiatku sa teploty dostanú už okolo deviatej až desiatej hodiny ráno a večer sa pod túto hranicu začnú dostávať po 17-tej hodine. Celý týždeň by mal byť prevažne jasný, kde tu sa počas prvých troch dní môže zjaviť obláčik, a v prípade zväčšenej oblačnosti vo štvrtok a piatok možno očakávať aj búrky z tepla.

Horúce slnečné lúče budú vychádzať ráno zhruba pätnásť minút pred piatou hodinou a západ Slnka začína už okolo trištvrte na deväť večer. V noci klesne ortuť v teplomeri najnižšie na 21 stupňov Celzia.

„Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie,fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti je nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká,“ píše sa v aktuálnej výstrahe Slovenského hydrometeorologického ústavu.