Po necelých troch rokoch existencie prichádza banskobystrický informačný portál BBonline.sk s dosiaľ najzásadnejšími zmenami.

Prečo zmeny?

Prípravy spustenia portálu BBonline.sk začali presne pred tromi rokmi. Za tento čas sa zmenilo hneď niekoľko východiskových faktorov:

 • Tvorcovia pôvodne predpokladali publikovanie maximálne troch článkov denne, čomu bola prispôsobená titulná stránka. V skutočnosti boli dni, keď bolo publikovaných aj desať príspevkov, ktoré tak rýchlo unikli pozornosti čitateľov.
 • Došlo k postupnému, ale výraznému zvyšovaniu počtu prístupov z mobilných zariadení a tabletov, ktoré vyžadujú optimalizáciu pre ovládanie rukou a nie kurzorom myši.
 • Mnoho súčastí stránky sa medzičasom ukázalo ako nepotrebných, mnoho ďalších bolo postupne dopĺňaných.
 • Za tri roky sa zmenili nielen technológie ale aj nároky používateľov internetu. A pre vás, naši čitatelia, je tu nová podoba BBonline.sk

cover

Čo všetko sa mení?

Portál BBonline.sk sa veľmi rýchlo po svojom vzniku stal jednotkou medzi lokálnymi informačnými portálmi. V súčasnosti má denne vyše dvetisíc návštev a počet fanúšikov na sociálnej sieti facebook už dosiahol päť tisíc. Byť lídrom je zaväzujúce, a preto chceme udávať trendy aj po technickej stránke.

 • Mení sa vzhľad titulnej stránky, ako aj všetkých podstránok. Nový vizuál je vzdušnejší, kladie dôraz na multimediálny obsah. Napriek tomu rešpektujeme vaše zvyky a nová grafická podoba vychádza z tej pôvodnej.
 • V článkoch narazíte na nové fotogalérie, ktoré riešia mnohé technické problémy starého systému. Nová fotogaléria je navyše prispôsobiteľná vo vašich mobilných zariadeniach a navyše, ovládať ju môžete kliknutím na fotku či šípkami na monitore a tiež klávesnici.
 • Rovnako v článkoch nájdete nový formát diskusií, ktorý má za cieľ výrazne obmedziť anonymné príspevky. Prechádzame na obľúbenú platformu Disqus, ktorá vám ponúka možnosť pridať komentár po prihlásení cez váš facebook, twitter, google konto alebo samotný profil na sieti Disqus.
 • V hornej časti stránky si všimnete nové rýchle počasie, ktoré vás síce informuje len o dnešnej, nočnej a zajtrajšej predpovedi, ale po kliknutí sa dostanete na našu obšírnejšiu predpoveď.
 • Úplnou novinkou je Blog portálu BBonline.sk. Mnohé témy si priam žiadajú priestor na lokálnom médiu, a keďže vieme, že aj vy viete, čo sa v meste deje, je tu priestor práve pre vaše postrehy a názory.
 • Spolu s novým vzhľadom stránky prichádzajú aj ďalšie menšie rozšírenia palety poskytovaných informácií, ktoré budú postupne pribúdať. Už dnes sa ale cez hlavné menu stránky môžete dostať na neustále aktualizované ponuky najnovších voľných pracovných miest. Priestor na svoju prezentáciu dostanú aj podnikateľské subjekty.
 • Novinkou v informačnej lište v pravom paneli na titulnej stránke, sú základné informácie o meste, nájdete tu webkameru namierenú na centrum nášho mesta, informácie o službách lekární a tiež informácie o aktuálnych podujatiach v meste. Zaujímavé miesta, ktoré pre vás vyberá naša redakcia, vás zas zavedú tam, kam sa to v Banskej Bystrici určite oplatí.
 • Ale ďalšie spoznávanie už nechávame na vás…

Veríme, že si aj naďalej budete nachádzať na BBonline.sk aktuálne a zaujímavé správy o našom meste, o našej Banskej Bystrici. Uvítame, všetky Vaše podnety a námety či už na vylepšenie našich stránok, alebo na tvorbu reportáží! Neváhajte nám napísať na bbonline@bbonline.sk.

Vaša redakcia