Mesto v spolupráci s partnermi z Hradca Králové, Šálgotariánu a Zakopaného pozýva všetkých Banskobystričanov i návštevníkov na 22. medzinárodný dixielandový festival.

Ďalší ročník tohto dixielandového festivalu sa uskutoční v sobotu, 29. apríla od 12-tej hodiny na Námestí SNP. Návštevníci sa už teraz môžu tešiť na bohatý kultúrny program, ktorý spríjemní známy festival milovníkov vína – Vínšpacírka.

Festival sa koná každý rok, v čase od konca apríla do polovice mája. Účastníkom ponúka dixielandovú hudbu, ktorá je definovaná ako hudba šťastných ľudí. Základná myšlienka je vzájomná výmena kapiel z jednotlivých partnerských miest, podpora hudobného žánru, kultúrna výmena v rámci strednej Európy či obohatenie spoločenského života v jednotlivých mestách.

Spojenie United Europe Jazz Festivalu a obľúbenej Vínšpacírky minulý rok prilákalo na Námestie SNP viac ako tisíc ľudí. Najkratšia vínna cesta v meste pod Urpínom je udalosť, ktorá už tradične otvára letnú sezónu v Banskej Bystrici spustením fontány. Inak to nebude ani tento rok. Príďte si teda vychutnať dobré víno a príjemnú hudbu na najkrajšom námestí na Slovensku.