V rámci 22. kola cestovali barani do Martina. Domáci hokejisti sa po epidémii žltačky vrátili na ľad vo veľkej forme, čo dokumentuje ich trojzápasová víťazná šnúra. Papierovým favoritom ale bola Banská Bystrica. Líder Tipsport ligy vyhral obidva vzájomné zápasy v tejto sezóne, pričom inkasoval iba dva góly.

MHC Martin vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 16. Buc (Hickmott, Maione), 46. Hickmott (Surový, Maione), 55. Surový (Maione). Zápas sledovalo v Martine 2250 divákov.

Zostava MHC Martin: Corbeil – Tabaček, Dvořák, Salija, Brňák, Pulli, Leško, Michalčin – Korostin, Heizer, Koyš – Varga, Galamboš, Surovka, – Dokšin, Murček, Kadura – Rusina, Jurášek, Poliaček

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Kubka, Ďatelinka, Matuškin, Mihálik, Wishart, Maione, Cebák, Bezúch – Buc, Surový, Hickmott – Lamper, Češík, Matoušek – Lunter, Sarault, Tománek – Róth, Tamáši, Truchno

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. MHC Martin - 16.10.2016 - Banska Bystrica

Od začiatku sa hral vyrovnaný súboj bez vyložených šancí. Obidvaja brankári zvládali všetky situácie až do dvanástej minúty. Vtedy prestrelil Bacashihuu domáci útočník Dokšin, avšak gól nakoniec rozhodcovia po konzultácii s videorozhodcom pre posunú bránku neuznali. Táto situácia nabudila hostí, ktorí sa následne začali viac tlačiť do zakončenia. Z ich snahy vyplynul aj úvodný gól stretnutia. Jordan Hickmott spoza brány výborne našiel Buca a ten zblízka prekonal Corbeila.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry príliš nezmenil. Martin hneď v úvode mohol vyrovnať, ale pri Surového vylúčení si vážnejšiu šancu nevypracoval. Obidvaja muži v maskách následne museli riešiť viaceré zložité situácie. Najprv si domáci Corbeil poradil so zakončeniami Lampera a následne aj Češíka. Na druhej strane sa Bacasihua zapotil hlavne pri šanciach Dokšinu a Tabačka. Veľkú šancu na vyrovnanie mal v závere Koyš, ktorý sa ocitol osamotený pred Bacashihuom. Jeho bránu ale netrafil a stav 0:1 sa nezmenil ani po prostrednej časti.

Na ďalší gól sa tak čakalo až do 46. minúty. Barani dostali výhodu presilovej hry, ktorú aj zásluhu presnej strely Hickmotta využili. Domáci zostali po inkasovaní zaskočení a len vďaka Corbeilovi neinkasovali aj tretíkrát. V 54. minúte ale fauloval Salija a barani dokázali aj túto presilovú hru premeniť na gól. Maione našiel medzi kruhmi Surového a ten strelou z prvej prestrelil domáceho gólmana. Záverečné minúty už nič vážnejšieho nepriniesli. Banská Bystrica tak prerušila trojzápasovú víťaznú šnúru Martina a na Turci aj vďaka 29 zákrokom Jasona Bacashihuu zvíťazila 3:0.

Pred vlastnými fanúšikmi sa Banskobystričania predstavia v piatok 25. novembra, keď privítajú Liptovský Mikuláš. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.