Príbehy z (ne)obyčajného života v podaní kávových dám, história prvej slovenskej kuchárskej knihy a slovenské klasické autorky v netradičnom podaní. Podnetné spracovania veselých i vážnych tém prináša január pre dospelých v Bábkovom divadle na Rázcestí.

Program pre dospelé publikum sa uskutoční v pravidelných hracích časoch, každý utorok a stredu o 19.00 h. V stredu 24. januára sa môžete tešiť na jedno zo stabilných predstavení repertoáru pre dospelých, divácky obľúbené Mocad(r)ámy. Mozaika obrazov zo života žien rôzneho veku, rôznej veľkosti ľudskej kože. Aká je ideálna hmotnosť? Ako ju dosiahnuť? Prečo je plavá farba vlasov taká (ne)populárna? Koľko lásky je tak akurát? A nie je tak akurát už príliš? Prečo môj pravý nevyzerá ako ten pravý? Do problémov kože S vás zasvätia mladé „Twigy“. So závažnými udalosťami (ženského) života sa konfrontujú ženy kože L až XX…L. Pôrod, strata manžela, strata mladosti, príchod seniorského veku, čakanie u lekárov… priblížia zrelé „Martóny“. Mix obrazov z každodenných životov i prelomových životných situácií si vychutnáte v podaní kávových Mocca – dám od 19.00 h v divadelnom Teátriu BDNR.

V utorok 30. januára o 19.00 h. vás divadlo zavedie do kuchyne jednej (ne)všednej rodiny. Do kuchyne, v ktorej sa písala aj prvá slovenská kuchárka. Viete kto bol jej autorom? Resp. autorkou? Spisovateľka, prekladateľka, redaktorka, manželka a matka, zástankyňa ženských práv, zakladateľka prvého ženského časopisu Dennica … Terézia Vansová. V originálnej inscenácii T.V. Recepty sa vám predstaví pracovný a rodinný život Terézie a Janka Vansovcov, ktorí veľkú časť svojho života prežili práve na banskobystrickej Fortničke.

V stredu 31. januára sa priestor Teátria naladí na poviedky slovenských klasičiek Eleny Maróthy-Šoltésovej a Boženy Slančíkovej-Timravy. Dramatický mix dvoch poviedok v jednej inscenácii. Dojemný príbeh o radostiach a starostiach obyčajnej matky Moje deti a úsmevná novela o zrelej mladuche, ktorá rieši kľúčovú otázku vydaja Za koho ísť?, sľubujú večer plný humoru, napätia aj sĺz empatie. Inscenácia Variácie lásky je okrem nadčasových príbehov, obľúbená vďaka krásnej vizuálnej architektúre a výborným hereckým výkonom. Začiatok o 19.00 h.

Viac o predstaveniach a kompletný program Bábkového divadla na Rázcestí nájdete na stránke divadla.