V prvú novembrovú sobotu oslávi Divadlo pod balkónom milé jubileum. Odohrá v poradí päťdesiate predstavenie v tomto roku a bude to práve desiata premiéra v tomto divadle.

janko-a-marienkaDivadlo pod balkónom na banskobystrickom sídlisku Rudlová-Sásová po prvý raz privítalo svojich divákov a diváčky v novembri 2014, počas Noci divadiel. Odvtedy odohralo desiatky predstavení pre stovky detí ale aj dospelých. Rozprávka Janko a Marienka, ktorú divadlo uvedie v sobotu 5. novembra, bude jeho desiatou premiérou. Autor scenára a režisér Martin Vanek sa pri jej písaní inšpiroval známou rozprávkou O perníkovej chalúpke a deti sa z rozprávky dozvedia, ako sa nestratiť.

V rozprávke Janko a Marienka sa, pravdaže, bude aj spievať. Hudbu zložil Belo Felix, ktorý spolu s Martinom VanekomJánom Haruštiakom napísal aj texty. Autorom výtvarných návrhov je Michal Lošonský, kostýmy, scénu a bábky s láskou vytvorili Júlia HaruštiakováMiroslava Zelníková. Hrajú: Silvia Zaprihač Pavličková a Juraj Haviar.

Príbeh o Jankovi a Marienke v Divadle pod balkónom sa začína o 17. hod. V novembri sa deti môžu tešiť aj na Medené mesto (sobota 12. november o 17. hod.) a Vianočníček (sobota 26. november o 17. hod.). Pre všetkých, malých aj veľkých, pripravuje Divadlo pod balkónom Noc divadiel 2016 (sobota 19. november o 17. hod.).