jana-kirschner foto-bet-ortenSpeváčka Jana Kirschner vyrazila na turné po Slovensku. Začína v stredu 13. novembra v Trenčíne, ďalej vystúpi v Bratislave, Žiline, Martine, Prešove a turné ukončí 20. novembra (streda) koncertom v Športovej hale na Štiavničkách v Banskej Bystrici.

Na tomto špeciálnom turné, pod hlavičkou Orange Music Live, predstaví Jana Kirschner svoj nový, výnimočný projekt Moruša, ktorý odvážne spája českých a slovenských muzikantov z rôznych hudobných žánrov.

„Po 15 rokoch som úplne vymenila kapelu, bolo to pre mňa veľmi ťažké. Ale chcela som dať priestor mladým muzikantom a priniesť tak niečo úplne iné ako doteraz. Na turné predstavíme nové piesne z prvej časti albumu Moruša Biela. Ale zahráme aj piesne známe z predchádzajúcich albumov, ktoré prearanžujeme podľa charakteru tohto projektu. Na pódiu sa predstaví 14 muzikantov, rozhodne sa je na čo tešiť…,“ hovorí Jana.

„Teším sa na turné! Je to pre mňa veľká umelecká výzva. Nie je to niečo, čo človek robí každý rok. Celý projekt pripravujeme niekoľko mesiacov a jeho koncertná podoba by mala byť naozaj výbušná, energická, no zároveň jemná a poetická. Presne taká, aká je Moruša.“

CD jana kirschnerJana Kirschner si vie pracovné povinnosti dokonale zladiť so starostlivosťou o rodinu. Na turné zoberie aj svoju dcéru Matildu. „Verím, že s pomocou našej rodiny a hlavne mojich rodičov to zvládneme. Predsa len nebudem prvá speváčka, ktorá koncertuje a cestuje so svojou dcérou. Niečo podobné robí aj Suzanne Vega, ktorej dcéra počas jedného turné dokonca začala hrať na bubny… Dúfam, že Matilda si vyberie menej náročný hudobný nástroj,“ hovorí s úsmevom.

Koncert Jany Kirschner v Banskej Bystrici sa začína v stredu 20. novembra o 19. hodine. Ešte pred koncertom (o 16.00 h) sa s ňou môžete stretnúť na autogramiáde v kníhkupectve Panta Rhei (Europa SC), kde si môžete dať podpísať jej nový album Moruša Biela.

Vstupenky sú v predaji v Informačnom centre mesta Banská Bystrica a na www.ticketportal.sk.