Bývalý hráč Dukly Banská Bystrica Martin Jakubko, ktorý dlhodobo pôsobí v ruskej najvyššej súťaži, opäť mení dres. Po Saturne Moskovská oblasť, FK Chimki a FK Moskva bude jeho novým pôsobiskom Dynamo Moskva.

Vysoký útočník, ktorého si Banskobystričania pamätajú z pôsobenia v Dukle v rokoch 2003-2006, sa stal súčasťou posilňovania kádru Dynama. Okrem neho prišiel do mužstva aj Tomislav Dujmovič z Lokomotívu Moskva.

„Keď mi agent povedal o tejto možnosti, neváhal som ani sekundu. Je to ponuka, ktorá sa neodmieta. Som rád, že budem vo veľmi silnom tíme, že budem opäť pracovať s Miodragom Bozovicom, ktorý inicioval môj prestup,“ povedal pre klubovú stránku Dynama 30-ročný slovenský legionár. S trénerom Bozovicom sa stretol už počas pôsobenia v FK Moskva.

Martin Jakubko je silovým typom hráča, ktorý sa dokáže v šestnástke medzi obrancami presadiť a skórovať. V drese Dukly počas troch sezón nastrieľal 25 gólov,  v Rusku sa mu podarilo skórovať 14-krát. Na výraznejší klubový úspech však  stále čaká.„Chcem, aby tím uspel. Pôsobím v Rusku niekoľko rokov a zatiaľ som nič nevyhral. To sa musí zmeniť, aby som si mohol dať na poličku nejakú trofej, nech je na čo spomínať. Dynamo je klub, ktorý musí bojovať len o najvyššie priečky,“ povedal na záver Jakubko.