Niektorí ľudia majú pred investovaním rešpekt, pokladajú ho za rizikové či neisté, iní naň nedajú dopustiť. Pre tých z vás, ktorí ste ochotní trošku riskovať, je investovanie ideálnym riešením, ako môžete zúročiť svoje úspory.

penzijnaAk chcete svoje peniaze zhodnotiť a zabezpečiť si potenciál lepšieho výnosu, ideálne je investovanie či sporenie do podielových fondov. Pre každého však platí, že pravidelné investovanie vedie k finančnej disciplinovanosti a vytváraniu finančnej rezervy pre vašu budúcnosť. S PRVOU PENZIJNOU môžete teraz investovať viac, vďaka zľave z poplatku v limitovanej ponuke.

Pred investovaním do podielových fondov si položte dve základné otázky: na aké dlhé obdobie chcete investovať a aké riziko ste schopní znášať. Dôležité sú reálne očakávania. Všeobecne však platí, že pri investovaní je potrebné dodržiavať odporúčaný investičný horizont. Veľmi dôležité je tiež to, ako sa investor správa počas doby investovania a je dôležité dodržiavať základné pravidlá investovania, nevyberať peniaze pri každom poklese trhu. Je na investorovi, kedy svoje peniaze vyberie, či vyberie stratu alebo zisk.

Ideálne je obrátiť sa na odborníkov – tí vám pomôžu rozložiť investície a budú namiesto vás sledovať, čomu sa na trhoch darí, čo naopak stráca. Správnymi reakciami dokážu presúvať prostriedky tak, aby ste z aktuálnej situácie na trhu vždy vyťažili čo najviac. Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky ponúka ten správny fond pre každého, či už ste viac konzervatívny, vyvážený alebo odvážny a dynamický investor. Vďaka 20 ročnej tradícii patria ich investičné fondy dlhodobo medzi tie najvýnosnejšie. Okrem toho, do 30. novembra môžete využiť limitovanú ponuku a do štyroch vybraných podielových fondov investovať so 100 % zľavou na vstupné poplatky.

Viac informácií sa dozviete na webovej stránke Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti, na obchodných miestach Poštovej banky a na vybraných Poštách.