Dnes 7. novembra 2010 sa tanečným predstavením Diamondance reloaded začína 3. ročník trojdňového festivalu súčasného umenia so zameraním na intermediálne a interdisciplinárne presahy intermedia.bb, ktorého hlavným organizátorom je občianske združenie Laputa. Podieľa sa na ňom i Mesto Banská Bystrica, Stredoslovenská galéria a vzniká aj s podporou Ministerstva kultúry SR. Bude sa konať v priestoroch Stredoslovenskej galérie a Divadla Ivana Palúcha.

Uvedené tanečné predstavenie bolo inšpirované obrazovým konceptom Milana Adamčiaka. Tejto osobnosti oscilujúcej medzi grafickým a hudobným umením je venovaný aj dokument Arnolda Kojnoka.

V pondelňajší deň festival ponúkne prezentáciu tvorby Richarda Kittu, Richarda Loskota, koncert Petra Machajdíka a Michala Rataja a sound-artovú performanciu Maroša Rovňáka. Túto pomerne novú umeleckú formu si zvolili aj mladý britský umelec Johnny Fox, Slováci Marek Piaček, Stano Beňačka a Robert Post. V utorok sa návštevníci okrem ich tvorby zoznámia aj novým nástrojom občianskeho aktivizmu – portálom www.odkazprestarostu.sk. Outdoor gallery zase predstaví alternatívny verejný priestor na prezentáciu súčasného výtvarného umenia. Súčasťou programu je aj x/1 a multimediálny experiment White days. Vstup na všetky podujatia je voľný.