Prvé tohtoročné predstavenie v Bábkovom divadle na Rázcestí bude patriť deťom. Ožijú v ňom rozprávky indiánskych kmeňov.

indianske-rozpravkyPremiéra Indiánskych rozprávok, prvej časti nového divadelného projektu Rozprávková geografia, sa uskutoční v nedeľu 8. januára o 16. hod.

Na objavnej ceste za tajomstvami prériového sveta v slovensko-indiánskom rozprávkovom típí ožijú rozprávky viacerých indiánskych kmeňov – Uväznené slnko z tradície seminolských Indiánov, Náčelník Živá voda pôvodom z mikmackého kmeňa, ako aj ďalšie rozprávkové inšpirácie. Indiánske rozprávky priblížia pôvodné indiánske príbehy, rituálne tradície, pôvodnú severoamerickú hudbu, či autentické indiánske nástroje. Scénické a výtvarné spracovanie privedie publikum v znakovej forme priamo do stredu indiánskeho domova.

Indiánske rozprávky, okrem spoznávania špecifík pôvodnej severoamerickej kultúry, ponúknu aj možné paralely medzi slovenskými a indiánskymi rozprávkami. Rozprávková geografia prináša rozprávky iných kultúr, ako model komunikácie s malými i dospelými divákmi o vzájomných odlišnostiach medzi ľuďmi, a súčasne ako model hľadania spoločných prienikov medzi národmi/etnikami.Divadelný cyklus Rozprávková geografia prinesie deťom od troch rokov viacero predstavení mimoerópskych príbehov. V tejto divadelnej sezóne sa deti môžu tešiť na tri časti Rozprávkovej geografie.

V inscenácii Indiánske rozprávky účinkujú Peter Butkovský, Eva Dočolomanská a Marianna Mackurová. Dramatizácia a réžia: Monika Tatarková, dramaturgia: Iveta Škripková, výprava: Hana Kollárová a.h., hudba: Tomáš Hollub Krista a.h., realizácia výpravy: Katarína Mažáryová, Hana Kollárová a ateliéry BDNR.

Projekt sa realizuje s finančnou podporou Fondu na podporu umenia. Prvá repríza Indiánskych rozprávok sa uskutoční v nedeľu 15. januára o 16. hod.

Vstupenky si môžete rezervovať prostredníctvom webového formulára na stránke bábkového divadla, telefonicky na čísle 048/412 55 13, mailom na adrese vstupenky@bdnr.sk, online na stránke ticket-art.sk alebo v pokladni divadla, a to každý pracovný deň od 8. do 16. hod.